Palga ja puhkuse arvutamine

  • abivajaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30786 lisas abivajaja
Palga ja puhkuse arvutamine lisas abivajaja
tere, paluksin pisut abi arvutamisel :)
Sooviksin teada kuidas arvutada minu detsembrikuu palka ja puhuksetasu. Olin detsembris tööl 1-19 ja puhkus oli 20.12-02.01, see puhkus on tööandja poolt antav tasustatav lisapuhkus, korralise puhkuse päevad jäävad alles. Olen töötanud selles firmas natuke rohkem kui kuus kuud, neli esimest kuud oli mul tunnipalk ning augustis käisin poole kohaga, selles mõttes et ühe teise töötajaga jagasime kuu ära. kaks viimast kuud on kindel kuupalk lepingus fikseeritud. Kuna tulin sealt firmast ära ja lõpparve on saamata, milles on ka paari saamata jäänud kuu palk, ning soovin pöörduda Töövaidluskomisjoni, peavad need arvutused olema täpsed. Ette tänades :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30789 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas Palga ja puhkuse arvutamine
Kas peaksime kohvipaksult sinu palga välja arvutama?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • abivajaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30790 lisas abivajaja
Vastas abivajaja teemas Palga ja puhkuse arvutamine
ei seda muidugi mitte, ma mõtlesin et juhatate äkki kuidas seda üldse tegema peaks, kas ma peaks siis kõik oma varasemad palgad siia kirja panema, või arvutatakse seda kõike ikkagi mu praeguse töötasu järgi, mis on lepingus kirjas, antud juhul siis kindel kuupalk.Kui selleks kasutatakse ainult viimast lepingus olevat kuupalka siis see bruto on 9000.-

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30791 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas Palga ja puhkuse arvutamine
Saamatajäänud kuupalgaga on lihtne - kui tead mitu päeva igas kuus tööl käisid, siis saab kuupalga tööpäevade järgi välja arvestada.
Kuid puhkusekompensatsiooni arvestamiseks on vaja töölepingu lõpetamise kuule eelnenud kuue kuu brutotöötasusid ja sinu poolt tööl oldud päevi. Kui palju oled kasutanud korralist puhkust jne. Täpsete arvutuste tegemiseks peavad olema täpsed lähteandmed. Kogu kokku kõik vajalikud arvud, summad ja kuupäevad, alles siis saame sind konkreetselt aidata. Kui pöördud töövaidluskomisjoni, siis peavad sul need andmed nii või teisiti olemas olema. Lisaks saamatajäänud lõpparvele saad nõuda viivist väljamaksmata palgalt (kuni neli kuud) ja hüvitist lõpparve väljamaksmisega viivitamise eest (kuni ühe keskmise kuupalga ulatuses).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • siksu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30827 lisas siksu
Vastas siksu teemas Palga ja puhkuse arvutamine
PUHKUSETASU ARVUTAMISE KORD
§4. Puhkusetasu arvutamine põhi- ja lisapuhkuse aja eest

(2) Kasutamata puhkuse kindlakstegemisel võetakse iga töötatud kuu kohta 1/12 aasta puhkuse kestusest. Töötatud kuude arvutamisel jäetakse vähem kui 15 päeva võrra täiskuude arvu ületavad päevad välja, 15 ja enam päeva ümardatakse terveks kuuks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.