Sinine leht ja kaks töökohta?

  • Ave
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30999 lisas Ave
Kui olen ühe töökoha pealt mitmeks kuuks sinisel lehel,seoses sellega ,et ei ole võimalik rasket füüsilist tööd teha kas tohin siis ametlikult kergemale teisele tööle asuda ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #31001 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas Sinine leht ja kaks töökohta?
Töövõumetuslehe ajal töötada ei tohi, muidu võid kaotada töövõimetushüvitise.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #31002 lisas imelik
Vastas imelik teemas Sinine leht ja kaks töökohta?
Kui juba omad kahte töökohta siis:
www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/yleviimine/
Juhtumid, kus inimesel on mitu tööandjat ning ühel tööandjal on anda kergemat tööd ja teisel ei ole:

Tööandja, kellel kergemat tööd anda ei ole, võib isiku tööst vabastada, kui tööinspektor on tuvastanud, et tööandjal ei ole kergemat tööd anda.

Kui töötaja teisel tööandjal on kergemat tööd anda, siis seal viiakse töötaja kergemale tööle üle.

Haigusleht esitatakse sellisel juhul haigekassale koos teise tööandja poolt vormistatud tööandja tõendiga, kuhu on märgitud töötajale makstava palga suurus töövõimetuslehel märgitud perioodil.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ave
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #31035 lisas Ave
Tegelikult tahaks asja lahti seletada!
olen kehtival dekreetpuhkusel kuni 24 aprillini k.a ..olen saanud dekreet rahad kuid sünnitusel laps ei jäänud ellu..seega dekreet puhkus kestab seaduslikult ikka veel ja kui varem tööle lähen,pean tagasi maksma ka kätte saadud rahad.Kuna töö mida tegin füüsiliselt raske ei ole soovitatav mul peale keisrilõiget seda esialgu edasi teha ,seega lootsin ,et saan vahepeal mingit kergemat tööd teha kuni see dekreet ja sünnituspuhkus kestab veel...kui praegusesse töökohta tagasi lähen kust lehel olen...jään rahast kindlalt ilma(maksan tagasi)
Mõtlesin ,et kas on võimalik mingi lepinguga teist tööd vahepeal teha?
Loodan ,et sain end piisavalt arusaadavaks teha....selline keeruline olukord!
moment veel ei ole kaks töökohta!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #31036 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas Sinine leht ja kaks töökohta?
Kui ametlikult tööd teha, siis ma ei ole küll kindel, aga võimalik, et Haigekassa näeb Maksu- ja Tolliametist andmeid, et oled töövõimetuslehe ajal saanud sotsiaalmaksuga maksustatavt tulu. sellisel juhul võib tulla arusaamatusi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.