lapsehoolduspuhkusele pärast tähtajalist lepingut.

  • Lotte
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #31011 lisas Lotte
Tere,
Selline küsimus:
Töötan tähtajalise lepinguga, jään rasedaks, jään lapsehoolduspuhkusele, tööleping lõpetatakse ennetähtaegselt ja saan emapalka vastavalt eelmise aasta töötasule?
Variant 2: Olen rase, kuid töötaja
, keda asendan, naaseb tööle- seega minu tööleping lõpetatakse ja olen paar kuud kodus töötu. Kuidas arvestatakse siis emapalka. Kas mind võetakse kui töötut ja saan miinimumi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lotte
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #31012 lisas Lotte
Üks küsimus tekkis veel: kui nüüd tööleping lõpetati ja pean rasedana paar kuud kodus veetma, siis kas riigi poolt on ette nähtud ka mingi elatisraha`?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #31013 lisas Tsura
Kui tööleping lõpetati tähtaja möödumisel, siis on sul õigus pöörduda läbi tööhõiveameti töötukassasse ja taotleda töötuskindlustushüvitist.
Täpsem info www.tootukassa.ee/index.php?lang=est&pag..._ID=2&active_link_ID =2&active_link_ID=7&mark=0

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lonni
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #31022 lisas Lonni
Kas keegi vastaks emapalgaga seoses küsimusele ka?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #31024 lisas imelik
Vanemahüvitis arvutatakse hüvitisele õiguse tekkimise päevale eelnenud kalendriaasta sotsiaalmaksuga maksustatud tulude järgi.

Aastatulu jagatakse 12 kuuga, kuid 12 kuust lahutatakse eelnevalt päevad, mil vanem oli haiguslehel, hoolduslehel või rasedus- ja sünnituspuhkusel. Jagatis ongi vanemahüvitise suurus.

Kui vanem ei töötanud hüvitisele õiguse tekkimisele eelnenud aastal, siis makstakse vanemahüvitist hüvitise määras, mis 2007. aastal on 2690 krooni.
Kui vanem nimetatud aastal töötas, kuid tema keskmine sissetulek jäi alla alampalga, makstakse vanemahüvitist alampalga määras. 2007. aasta alampalk on 3600 krooni.

www.sm.ee/est/pages/index.html

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.