Mure tööandjaga

  • aavo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31137 lisas aavo
Mure tööandjaga lisas aavo
Töötan kaupluses müüjana. Töölepingus on kirjas konkreetne aadres. Nüüd läks see koht remonti ca 5 kuuks, kas mul oleks õigus jääda koju põhipalgaga? Või olen sunnitud teisel aadressil tööl käima samadel tingimustel (Teine pood asub teises linna otsas)? Või on mul õigus nõuda mingeid lisatasusid?
Probleem nimelt seetõttu, et müügipealt saadav lisapreema kahanes mitmekordselt uuel aadressil.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Piia
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31143 lisas Piia
Vastas Piia teemas Mure tööandjaga
Kui on töölepingus kirjas kindel töö tegemise koht, siis ei tohiks töölepingu tingimusi enne töötaja kirjaliku nõusolekuta muuta. Kui töötaja ei ole nõus uute tingimustega (antud juhul uus aadress), siis saab töötaja anda lahkumisavalduse töötingimuste mittenõuetekohase täitmise eest TLS § 82, ja nõuda 2 kuu palga. Kui juba on mindud uude töökohta üle, siis tuleb välja, et tööline on olnud nõus. Minu arvamus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31145 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas Mure tööandjaga
Põhipalga säilitamisega oleks õigus koju jääda siis, kui tööandja ei pakuks töö tegemise võimalust (tekiks tööseisaku olukord). Antud juhul rakendub TLS § 66, kus tööandjal on õigus töötajad üle viia samas asulas ükskõik millisele tööle. Tööandja peab säilitama keskmise palga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • aavo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31147 lisas aavo
Vastas aavo teemas Mure tööandjaga
Kui saan põhipalka ja nn. preemiat (müügi pealt) siis kas see preemia käib ka keskmise palga sisse. Kui jah siis olen vist juba peaaegu paar tuhandega pügada saanud. Uuel aadressil töötamise kohta pole ma mingeid pabereid täitnud. Siis peaks mul olema ju õigus mingeid lisarahasid nõuda?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31150 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas Mure tööandjaga
Müügipreemia läheb keskmise palga arvutamisel kindlasti arvesse. Tööandja oleks pidanud vormistama kas käskkirja või kokkuleppe või töölepingu lisa töötaja(te) üleviimise kohta.
Usun, et kui tööandjaga rääkida TLS §66 punktist 3, siis ehk jõuate kokkuleppele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.