Puhkus, kui on mitu töökohta

  • MANNU
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31213 lisas MANNU
Kui inimesel on 3 töökohta, siis kas pean igas kohas arvestama seda puhkuseresrvi? Sest kogemus näitab, et puhatakse ainult põhitöökohas, ning nendes teistes töökohtades on suured mitme aasta kasutamata puhkusejäägid ning kui tööleping ükskord lõpetatakse, siis tuleks ju kasutamata puhkus välja maksta. Kuidas sellisel puhul asi käib?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Urve
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31214 lisas Urve
Vastas Urve teemas Puhkus, kui on mitu töökohta
Kas sina oled kõigi kolme töökoha raamatupidaja ja inimene töötab töölepingutega?
Kelle kogemus näitab?
Minu kogemus on järgmine: töötan kolme töölepinguga kolmes erinevas firmas osaliste tööaegadega.Ideaaljuhul olen puhkusel kõigist kolmest korraga ja naudin rannamõnusid või mida iganes. On olnud ka eelmisel aastal olukord, kus selleks, et asju aru peale ajada läksin puhkusele riburadapidi st korraga puhkasin kahes ja töötasin ühes.
Kui nüüd eeldada, et raamatupidaja ei ole üks isik, siis ta ei saa ju teada, mis mu teise tööandja juures toimub ja loomulikult arvestab ta puhkusereservi ning töölepingu lõpetamisel saan kasutamata puhkuse eest kompensatsiooni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31216 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas Puhkus, kui on mitu töökohta
Puhkuseseadus sätestab:
§7. Puhkuse andmise kohustus ning puhkusest loobumise kehtetus

Tööandjal ei ole õigust jätta puhkust andmata ja töötajal ei ole õigust puhkusest loobuda.

§8. Puhkusenõude aegumine

(1) Puhkusenõude õigus kehtib kuni nelja viimase aasta eest antavale puhkusele.

Sellega on kõik öeldud ehk puhkama peavad kõik töötajad olenemata asjaolust kas tal on üks või mitu töökohta. Kui aga puhkus on tõepoolest mingil põhjusel puhkamata, siis tuleb kasutamata puhkuse reserv välja arvestada ja seda ka raamatupidamises koos maksudega kajastada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.