FIE leping

  • Käti
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31305 lisas Käti
FIE leping lisas Käti
Mul on fie leping tööandjaga. Kas päevapealt lahtilaskmine on seaduslik?Mingit rikkumist ei ole. kas töölepingu saab lõpetada ülemus ühepoolselt?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31306 lisas imelik
Vastas imelik teemas FIE leping
Mis asi on FIE leping?

Isikuga saab olla sõlmitud töölepinguline TÖÖLEPING või võlaõiguslikleping(võlaõigusseadus) n. TÖÖVÕTULEPING.

Kui osutate teenused FIE-na töötellijale siis eeldatavalt on tegemist töövõtulepinguga ja sellele töölepinguseadused ei laiene.
TVL tingimused ja alused lepitakse tavaliselt lepingus kokku aga kui pole siis pilk seadusesse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • käti
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31307 lisas käti
Vastas käti teemas FIE leping
ja lepingus kirjas, et vastavalt seadusele võib lepingu lõpetada, või poolte kokkuleppel, etteteatamisegs 30 päeva. Hetkel pole minuga lepingu sõlminud inimene mulle isegi mitte otse helistanud, lihtsalt graafikusse pandi teine inimene, mulle öeldi, et enam ära tule ja seda teatas mulle minu otsene ülemus. Aga muidu ilmselt töövõtuleping jah, lihtsalt pealkiri on neil see aasta pandud "FIE leping".

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31308 lisas imelik
Vastas imelik teemas FIE leping
Mul on millegipärast tunne, et siin teemas on isik sunnitult FIE-ks hakanud(registreerinud), sest sõnad tööandja,otsene ülemus,graafik, lahtilaskmine, ülemus... EI sobi võrdsete partnerite konteksti st. FIE ja töötellija on kui võrdväärsed mitte üks on ülemus teine alluv sellisel juhul eeldan mina, et tegemist on üldse töölepingulise töösuhtega ja pöörduda tuleks töövaidluskomisjoni poole.

Kui saladus pole mis tööga tegu ja kas minu oletustel on alust?

Kui töövõtulepingus kokkulepitud, et etteteatamise aeg 30 päeva siis nii see peab ka olema.
"FIE leping" juba see iseenesest on üks kahtlane asi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • käti
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31309 lisas käti
Vastas käti teemas FIE leping
jah, oletused on õiged.Meile antakse ette tingimused, kuidas nad saavad tööle võtta, st. kuidas võimalikult vähem ise makse maksta.Enne Fie-ks hakkamist oli üldse tegu ümbrikupalgaga.Võrdsetest partneritest asi suht kaugel.
Treeneritööga tegu, kus tasu arvestatakse antud treeningute arvu pealt.
Sain aja töökaitsekomisjoni, alles järgmine nädal.Ja vist ongi õigem siinani oodata, ja alles siis otsustada edasised sammud.
Küsimus veel, et samadel asjaoludel lasti aasta tagasi lahti teinegi treener, tema ei viitsinud jännata seadustega. Kas ehk on veel võimalus ka tema eest kosta ja on temalgi(meil koos) võimalus veel õiglus jalule seada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31310 lisas imelik
Vastas imelik teemas FIE leping
Palga nõuete esitamise aeg töövaidluskomisjonile oli minu meelest 3 aastat, võimalus ka teisel treeneril.

Panen mõned lingid sind julgustamaks asjale ametlik täiskäik anda, sest nii maksuamet kui ka tööinspektsioon ei vaata sellistele ettevõtetele hea pilguga:

Maksuhaldur juhib tähelepanu riskidele tööandja survel FIE-ks astumisel
www.ti.ee/index.php?article_id=1033&page=351&action=article&

Maksuamet seisab FIEks sundimise vastu
www.rmp.ee/uudised/fie/4998

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • käti
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31311 lisas käti
Vastas käti teemas FIE leping
tänud!

Kas tööinspektsioon on alustamiseks õige koht?
Või kuhu ma (me) veel peaksime pöörduma?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31316 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas FIE leping
Aja kokkuhoiu mõttes võid otse (töö)õigusbüroosse pöörduda, kus jurist kõik dokumendid üle vaatab ja sinu eest avalduse töövaidluskomisjonile või kohtule koostab. Tööinspektsiooni jurist annab küll õigusliku hinnangu töövaidlusele, aga hüvitise summat ja avaldust nemad sinu eest koostama ei hakka.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.