puhkus

  • merike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31322 lisas merike
puhkus lisas merike
Tere!Soovin teada millal võin jääda rasedus-sünnituspuhkusele ja kas mul on veel puhkust saada???.Ametlikult vormistati mind tõõle 01.11.06 ja puhkust saan 26.02-04.03.07. Rasedust on praegu 18 nädalat.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • SIRJE
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31325 lisas SIRJE
Vastas SIRJE teemas puhkus
Millal Sa rasedus-ja sünnituspuhkusel jääd, selle määrab arst.Küsi seda temalt kui end arvele võtad, siis oskad oma puhkust planeerida.
Küll aga sätestab ravikindlustusseaduse §58.
(1) Sünnituslehe alusel on rasedal õigus saada sünnitushüvitist 140 kalendripäeva, mitmikute sünni või tüsistusega sünnituse korral 154 kalendripäeva, kui ta on jäänud rasedus- ja sünnituspuhkusele vähemalt 30 kalendripäeva enne arsti määratud eeldatavat sünnitamiskuupäeva. Raseda õigus saada sünnitushüvitist väheneb nende päevade võrra, mille võrra ta jäi rasedus- ja sünnituspuhkusele käesolevas lõikes sätestatud tähtajast hiljem.
Puhkuseseaduse § 13 lg 2 alusel on Sul õigus esimesel töötaastal, sõltumata Sinu tööajast antud asutuses, enne või pärast sünnituspuhkust täispuhkusele. Kui Sa praegu 7 päeva ära puhkad, siis on Sul õigus veel 21 kp-le puhkusele. ( kui puhkus on kokku 28 kp.)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • merike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31395 lisas merike
Vastas merike teemas puhkus
Arst pani rased-sünnituspuhkuse 25.04.Küsisin tööandjalt ,palju mul puhkust on saada.Ametlikult olen tõõl 01.11.06.Ta tegi arvutused ja ütles ,et 16 päeva saan puhkust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31398 lisas kata
Vastas kata teemas puhkus
Raamatupidajal ei ole siin midagi arvutada. Nagu Sirje ütles, on rasedal õigus soovi korral välja võtta kogu jooksva tööaasta puhkus. Kui puhkad ära 1 nädala, võid veel enne dekreeti jäämist välja võtta 3 nädalat puhkust.
Aga siis pead arvestama, et oled osa puhkust ette saanud ning kui sa vanasse töökohta enam tööle ei lähe, pead enamsaadud summa tagasi maksma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.