Palga väljamaksmisega viivitamine

  • Reelika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31481 lisas Reelika
Alates 1. jaanuarist 2007 hakkas kehtima uus palga alammäär (3600 krooni). Veebruaris tehti aga mulle väljamakse jaanuarikuus töötatud aja eest 3479 krooni (sama summa ka eelneval aastal igas kuus). Palga maksmise kuupäev on iga kuu 5. kuupäev. Kuna tööandjal on probleeme raha väljamaksmisega, maksis ta 6.02 1000 krooni ning 15.02 kandis üle 2479 krooni. Ma tean, et palgsseaduse parag.35 järgi tuleb tööandjal iga viivitatud päeva eest tasuda ülekandmisele kuuluvast summast 0,5%.
Siit ka küsimus: Palju oleks ma pidanud veebruaris saama jaanuarikuu eest tasu võttes arvesse, et palk oli alla miinimumpalga ning tööandjapoolset töötasu viivitamist?

Ette tänades,

Reelika

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31482 lisas imelik
Vastas imelik teemas Palga väljamaksmisega viivitamine
Mida sa virised tööandja kallal!
Jah see küll halb, et palga hiljem maksis, esita kirjalik nõue viiviste kohta.

Aga sellest PALGA ALAMMÄÄRAST oled valesti arusaanud, 3600 on BRUTO, st sealt veel maksud maha neto n.3175.-.
Sinu bruto töötasu eelduste kohaselt on 4000.- ja igati üle alammäära nii, et ei pea tööandja aastal 2007 sinul palka tõstmagi.

Krdan veel sinu palk ei ole alla alamäära. Jaanuari kuu eest pidid saama nii palju kui tegid tööd ja nii suure summa kui sinuga kokkulepitud töötasu on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.