Korraga kaks täistööajaga tööd

  • Zabiiba
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31507 lisas Zabiiba
Tere.
Töötan praegu täiskohaga graafiku alusel (summeeritud tööaeg). Igakuine tööaeg ühtib enam-vähem riikliku tööajanormiga (40h nädalas).
Soov oleks kuni 4 kuuks veel ühe firmaga tööleping sõlmida. Ja samuti täiskohaga. Seal oleks kindel kuupalk, mis töölepingus fikseeritud.
Kuid riiklik tööaja norm on ainult 40 tundi nädalas. Kuidas oleks võimalik kahel korraga täistööajaga töötada, et ma seadusega väga pahuksisse ei läheks?
Tingimuseks on veel see, et esimeses kohas (põhitöö) töölepingut muuta ei saa.

Tänud neile, kes aidata viitsivad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31519 lisas kata
Kui sa suudad ennast nii jagada, et igal pool töö tehtud saab ja tunnid täis, siis... üks töökoht ei pruugi ju teada, et sa teises ka töötad, s.t. sinu enda südametunnistuse asi. Ja tööisnpektsiooni kaebama sa enda peale ilmselt ei lähe.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31532 lisas Tsura
Töövõtuleping, aga puhkuse kompensatsiooni sel juhul ei saa. Samas töötundidega JOKK.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31535 lisas imelik
Ei pea olema töövõtuleping võib vabalt ka olla tööleping. Töölepingulisel tööl ei saagi(tohigi) olla töövõtuleping.

Iga isiku oma isiklik asi kui palju end koormab ja kuidas saab aega mõlema tööandja juures planeerida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31550 lisas Tsura
Imelik, ma ei ole nõus sinu väitega, et iga isiku oma isiklik asi kui palju end koormab. Mul oleks eelmisel kuul sadamas äärepealt tööõnnetus olnud, sest töötaja, kes lisaks meie ettevõttele töötas veel teises firmas öösiti turvatöötajana. Hommikul tuli teiselt töölt ja istus traktorirooli, kus magama jäi. Õnneks teised töötajad nägid, muidu oleks traktoriga üle kai merre sulpsatanud. Arva kolm korda, kes oleks töötaja surmas süüdi jäänud? Riik on pannud piiri 40 tundi nädalas mitte sellepärast, et töötajaid ja tööandjaid kiusata, vaid ikka sellepärast, et inimese võimetel on piirid. Töötaja, kes pidevalt lisatööd teeb, ei suuda mõlemal töökohal endast maksimumi anda.
Miks tööandja peab iga oma seadusest kõrvalekaldumise eest vastutust kandma, aga töötaja teeb, mis heaks arvab. ka tööandja võiks töövaidluskomisjoni pöörduda pretensiooniga selle kohta, et tema töötaja ei järgi 40 piirtunni nõuet. Oleks vähemalt pretsedent loodud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31552 lisas imelik
No see on küll ju iseenesest mõistetav ja selge, et üks töö ei tohi kuidagi sega teist.
Aga väita, et siis tuleb teha töövõtuleping on ka vale, sest kui töösuhe töölepinguline siis lepingu pealkiri suhet kuidagi ei muuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31554 lisas Tsura
Olen nõus, et töövõtuleping on juriidiliselt antud juhul vale, aga lähtusin küsija soovist varjata kuidagi 40 lisatöötundi nädalas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • zabiiba
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31555 lisas zabiiba
Vastas zabiiba teemas Korraga kaks täistööajaga tööd
tänud kõigile vastajatele.

1. kohas ma kohal käima ei pea. Sellega probleemi pole, et ma end kahe töö vahel jagada ei jõuaks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.