Kas tõesti pannakse vangi?

  • Tirts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31528 lisas Tirts
Esitasin oma töökohas lahkumisavalduse ja soovin tööle asuda nö. konkurendi juures. Vanas töölepingus on punkt ärisaladuse hoidmise kohta (mille vastu ma patustanud pole) ja lause, mis keelab mul aasta peale lepingu lõppemist konkurendi juures ametise asuda.Mingit lisatasu selle eest pole lepingus ei ette ega tagantjärele sätestatud, samas ähvardas juhataja mind kohtusse kaevata ja kriminaalkoras karistada lasta, kui ma keeldu eiran.Mida ma arvestama peaks ja kas sellise asja eest saab tõesti kriminaalkaristuse?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31530 lisas imelik

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tirts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31533 lisas Tirts
Vastas Tirts teemas Kas tõesti pannakse vangi?
Aitäh, ega ma päris tõsiselt arvanudki, et kuivikute kuivatamiseni asi läheb. Kurb pisut, et suhted endise tööandjaga sedasi rikutud saavad, kuid kui ikka endises tõõkohas pole töötasud liikunud kolm aastat ja ka arengul on juba lagi ees, siis...Ning mingit hüvitist või lisatasu konkurentsikeelu eest pole mul lepingus ka kunagi sees olnud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31534 lisas imelik
Vastas imelik teemas Kas tõesti pannakse vangi?
Las siis tööandja lahmib oma rahulduseks edasi kui soovib, öeldakse igal...oma lõbu. Sina võid lahkuda sirge seljaga sinna kuhu soovid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31541 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas Kas tõesti pannakse vangi?
Töötaja peab töösuhte kehtimise ajal hoidma tööandja ärisaladust ja järgima konkurentsikeeldu tasuta, sest see on tema lojaalsuskohustus.

Töölepingu seaduse § 50 p 6 kohaselt on töötaja kohustatud hoidma tööandja äri- ja tootmissaladust ning mitte osutama tööandjale konkurentsi, sealhulgas mitte töötama tööandja loata viimase konkurendi juures, kui need kohustused on ette nähtud töölepinguga. Need kohustused lasuvad töötajal ka pärast töölepingu lõpetamist, kui pooled sõlmisid niisuguse kokkuleppe ja tööandja maksis töötajale mainitud kohustuste täitmise eest eritasu või andis muud hüvitust.

Seega ei pea töötajale juhul, kui ta peab ärisaladust hoidma või konkurentsikeeldu järgima ainult töötamise ajal, selle eest mingit eraldi tasu maksma. Piisab lihtsalt vastavast kokkuleppest töölepingus.
Töötajale peab täiendavat tasu maksma vaid siis, kui tööandja tahab, et töötaja hoiaks ärisaladust ja/või järgiks konkurentsikeeldu teatud aeg pärast töösuhte lõppu. Praktikas maksavad tööandjad töölepingu kehtivuse ajal igakuist lisatasu selle eest, et töötaja ka pärast töölepingu lõppemist hoiaks töötaja ärisaladust või järgiks konkurentsikeeldu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.