välja võtmata puhkus töölt lahkumisel

  • maria
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31729 lisas maria
kui teatan tööandjale ette 1 kuu töölt lahkumisest, mis saab minu põhipuhkusest ? kas see kompenseeritakse ainult rahaliselt või on mul õigus ka enne lahkumist võtta välja oma puhkus ? Kas mul on õigust seda puhkust siis kasutada selle 1 kuu sees ? või on see ainult poolte kokkuleppe küsimus...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31731 lisas Maie
Juhul kui tööandjal ei ole tehtud puhkusegfaafikut on töötajal õigus jääda puhkusele tema poolt valitud ajal kui sellest on tööandjale kirjalikult etteteatatud vähemalt kaks nädalat.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31736 lisas imelik
Ja kui ei puhkagi siis töölepingu lõpetamisel saad lõpparve mis sisaldab ka kasutamata puhkuse eest hüvitist kui on puhkust kasutamata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maret
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31741 lisas Maret
Tööandja ei ole teinud puhkusegraafikut seisuga 1.märts. Kirjutasin puhkuseavalduse pooleks puhkuseks 21.veebruaril ja tööandja keeldus 1.märtsil kirjalikult. Kuigi eelnevalt s.o. 8.veebruar, oli suuline kokkulepe ja nõusolek olemas.
Kas tööandjal oli õigus nüüd keelduda?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31744 lisas imelik
Kui tööandja ei teinud puhkuseajakava teile teatavaks jaanuari lõpuks siis võite minna puhkusel millal soovite teatades kirjalikult sellest 2 nädalat ette ja tööandjal ei ole õigus seda takistada ega keelduda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • maria
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31746 lisas maria
jah meil on puhkuse ajakava kohta graafik koostatud ja selle järgselt peaksin puhkama augustis.Aga samas on meil kombeks ka neid graafikuid väga tihti muuta kuna keegi ei tea tavaliselt jaanuaris, millalt ta puhata tahab. Ja siiamaani on alati kokkulepe saavutatud. Kardan aga et praegu ei võimaldata mulle puhkuse ajakava muutmist. ja mul pole mingit õigust ka seda nõuda... :(
Kompensatsioonist rohkem huvitabki mind tegelik puhkus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31764 lisas Tsura
Kui puhkuse ajakava on olemas ja töötaja ei soovi seda muuta, siis tuleb sul tõesti etteteatamistähtaja lõpuni tööl käia. Midagi ei ole teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anne
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31800 lisas anne
Kõrvalseisjana ütlen,et puhkuse saab ju ka siis võtta,kui töövahekord on lõppenud ja puhkuse kompensatsioon käes.Siis võib puhata või mitte...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.