Vanemahüvitise arvestus

  • Pille
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31810 lisas Pille
Seoses vanemahüvitisega on mul tekkinud järgmine küsimus. Tean et vanemahüvitist hakatakse maksma ja arvestama eelmise aasta sotsiaalmaksuga maksustatavast tulust peale sünnituslehe lõppemist. Juhul kui mul on sünnitamise tähtaeg 30 september 2007 siis viimane hetk koju jääda on 30 august ja seega olen ma sünnituslehel kuni 2008 jaanuari alguseni. Seega oleks minu vanemahüvitise arvestus 2007 aasta tulude põhjal. See aga tekitab küsimuse et mis saab nendest kuudest kui ma olin sünnituslehel? Kas need lähevad vanemahüvituse kesmise arvestusse 0 tuluga? Või arvestatakse sünnitushüvitus ka tulude kesmisse? Ehk et kas mul on kasulik minna varem dekreeti et arvestus tehtaks siiski 2006 aasta tulude põhjal või kasulikum on jääda 2007 tulude juurde?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31822 lisas imelik
Vastas imelik teemas Vanemahüvitise arvestus
Kumb aasta kasulikum seda tead vaid sina ise.

Vanemahüvitis arvutatakse hüvitisele õiguse tekkimise päevale eelnenud kalendriaasta sotsiaalmaksuga maksustatud tulude järgi. Tuluna arvestatakse töist Eestis sotsiaalmaksuga maksustatud tulu. Kui sotsiaalmaksu on inimese eest maksnud riik, siis seda ei arvestata töise tuluna.
Aastatulu jagatakse 12 kuuga, kuid 12 kuust lahutatakse eelnevalt päevad, mil vanem oli haiguslehel, hoolduslehel või rasedus- ja sünnituspuhkusel. Jagatis ongi vanemahüvitise suurus.
www.sm.ee/est/pages/index.html

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.