Kas on õiglane

  • Asko
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31916 lisas Asko
Kas on õiglane lisas Asko
Tervist!

Töötasin ühes suures eesti firmas pea 2 aastat. Seal oli selline süsteem, kus lubati aastatulemuste eest preemiat poole palga ulatuses. Eelmise aastatulemused olidki piisavad selleks preemiaks ja siis lubati, et märtsis makstakse kõigile välja. Minuga juhtus selline lugu aga, et veebruari viimasel nädalal lahkusin uude töökohta. Lahkudes kinnitati veel mulle, et preemia makstakse muidugi ära - seda siis tagantjärgi, kuna ikkagi see on ju tasu eelmise aasta eest. Nüüd, kui maksmise tähtaeg käes oli, hakkasin uurima, et miks mulle ei ole veel raha üle tulnud. Selgus, et just natuke enne preemia maksmise tähtaega oli juhatus teinud otsuse, et preemiat ei maksta neile, kes on enne märtsi lahkunud. Minu arust on tegu ilmselge ülekohtuga. Kas ma võiksin sellega kohtusse pöörduda ja mis õigused mul oleksid? Mina tunnen ennast hetkel vägagi petetuna. Palun aidake.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31928 lisas marge
Vastas marge teemas Kas on õiglane
ma nüüd täpselt ei järelda siit kirjast, aga eeldan, et preemia maksmise suhtes ennem kirjalikku kokkulepet ei olnud (töölepingus või eraldi lisas) ja ka käskkirja preemiate maksmiseks polnud vaid see vormistati alles märtsis (juhatuse otsus). seega ei ole alust preemia nõudmiseks.

on sinu suhtes paraku ülekohtune jah ja seda enam, et maksti preemiat ju juba tehtud töö eest ja andsid sinagi ju sinna oma panuse. kuna juhatus tegi otsuse seda pidi järeldan, et nemad on preemiat mõelnud motiveeriva palgalisana ja tahnud sellega tänada jah eelkõige neid töötajaid, kelle töötulemusena aastatulemus täitus ja need samad inimesed nende ridades ka jätkuvalt tööl on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.