töölepingu lõpp

  • Kristin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31956 lisas Kristin
töölepingu lõpp lisas Kristin
Tere,
esitasin lahkumisavalduse 15.02.07, seega peaks minu tööleping lõppema täna. Täna lõppes mul haigusleht, läksin seda viima ja tööraamatu järgi, kuid ülemus väitis, et minuga lõpetatakse tööleping homme ja homme on ka minu viimane tööpäev (kui tööle ei tule, siis rikub tööraamatu ära, nii et keegi mind enam tööle ei võta), kuna ma ei kirjutanud avalduses kuupäeva, millisest päevast soovin vaba olla. Tõsi, kirjutasin avaldusse tõesti lihtsalt, et palun mind vabastada töölt omal soovil ja lisasin kuupäeva 15.02.07 ning allkirja, kuid saan aru nii, et 1 kuu etteteatamise järgi on minu viimane tööpäev 14.03.07. Mida nüüd teha, sest homme pean olema juba teises kohas tööl? Kas olen mina millestki valesti aru saanud või võib ülemus järjekordselt mind terroriseerida!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31968 lisas marge
Vastas marge teemas töölepingu lõpp
kui puudub kuupäev millest alates tööleping lõpetatuks lugeda, siis tõlgendamise aluseks võetakse dokumendi koostamise kuupäev (no ja mis siin vaielda, üldjuhul see ju töötaja soov olnud ongi). kui oleks täitmata nõue, et töötaja peaks ette teatama kuu aega, siis veel, aga antud juhul ei ole ka siin midagi rikutud, st avaldus on esitatud õigeaegselt. teiseks ei ole tööandja (nagu ma aru saan) varasemalt ka ise ju huvi tundnud, et mis ajast siis nagu töölepingu lõpetamise soov on?
mingit tööraamatu rikkumise juttu võib ta ajada, aga midagi liigset ta sinna kirjutada ei tohi (kui just töötaja ise ei soovi). tööandja kirjutab ainult tööleping lõppenud. töötaja soovil võib lisada ka, et mis § alusel.
seega ei pea sa seal homme enam olema ja võid uues kohas olla. senisele töötajale aga esitada nõude saada olevate rahade väljamaksmiseks ja tööraamatu kätteandmise nõude - keeldumisel kaasnevad tööandjal viivised iga venitatud päeva eest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kristin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31969 lisas Kristin
Vastas Kristin teemas töölepingu lõpp
Aga milline on siis ikkagi viimane tööpäev, kas 14.03 või 15.03? Tööandja väidab, et pean homme veel tööl olema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31972 lisas marge
Vastas marge teemas töölepingu lõpp
antud juhul on ühe kuu pikkuseks 15.02-14.03, seega on viimaseks tööpäevaks 14.03

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kristin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31973 lisas Kristin
Vastas Kristin teemas töölepingu lõpp
Tänan marge ja ilusat õhtut.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #31974 lisas marge
Vastas marge teemas töölepingu lõpp
tänan tänamast ja edu uuel tööl ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.