töölepingu peatamine lapsehoolduspuhkuse aja lõpuni

  • kristi mart
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #32085 lisas kristi mart
Meil firmas rasked ajad suvel ees koondamised!Minul algas lapsehoolduspuhkus ja leping mis mulle saadeti on kirjas töölepingupeatamisest kuni lapsehoolduspuhkusel viibimise aja lõpuni,kas see norm kardan natuke ,et mulle kuidagi vesi peale tõmmatakse!Meie firmas tavaline käitumine!Mul soov tööle minna ikka enne lapsehoolduspuhkuse lõppu,kas seal ei peaks kirjas olema ka see millal soovin uuesti tööle asuda?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #32087 lisas marge
leping, mis sulle saadeti? lepingus ei muutu midagi - sama leping, mis ennegi ju? sina pidid avalduse tegema sooviga lapsehoolduspuhkusele jääda kuni lapse 3 a saamiseni. see muidugi ei tähenda, et sa enne lapse 3 a saamist tööle minna ei või - võid küll, teed avalduse, et soovid lapsehoolduspuhkuse seisuga ... lõpetada ja jätkad oma töökohal endistel tingimustel.

kui nüüd vormistati miskit muud moodi - siis ma ei saa kirjutatu põhjal aru, et miskit valesti just oleks, aga muidu käib see jah lihtsalt töötaja avaldusega.

igatahes võid igal ajal oma lapsehoolduspuhkuse katkestada ja tööle asuda. lisaks ei tohi alla 3 a lapsevanemat ilma tööinspektori nõusolekuta koondada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kristi mart
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #32088 lisas kristi mart
Avalduse tegin ka ning eraldi tuli koju leping töölepingu peatamine lapsehooldudpuhkuse lõpuni,kus üks lause rasvasena oli töölepingu peatamisest alatates 12.02 kuni töötaja lapsehoolduspuhkusel viibimise aja lõpuni.Ega see lause nüüd tähenda,et pean kodus istuma kuni lapsehoolduspuhkus läbi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #32089 lisas marge
ei tähenda jah. siis kui soov ja tahtmine jälle tööle minna, siis teed vastava avalduse ja lähedki tööle tagasi. kena oleks kui avaldus oleks nt paar nädalat enne tehtud (st tööandja suhtes viisakas), aga tegelikult võib ka, et homsest ja kõik.
tööandjal on üldjuhul asendajaga tehtud leping, et kuni sinu tööle tulekuni - seega saab ka teda natukene ette teavitada, kuigi muidu sama lugu, et teatamiskohustust ei ole - võib ka päevapealt, aga nii oleks ikkagi viisakam

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.