Segadus konfidentsiaalsustasu maksmisega

  • Tiia
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 3 kuud tagasi #32226 lisas Tiia
Tööandja lubas tõsta palka 1000 krooni võrra. Sain juhatajalt töölepingu lisana käskkirja, kus kirjas, et töötajale makstakse konfidentsiaalsustasu ja konkurentsi mitteosutamise eest, kokku 1000 krooni kuus, kuid nii me kokku ei leppinud. Ma ei allkirjastanud sellekohast lepingut. Palgapäeval oligi palk 1000 krooni võrra suurem ja palgalehel kirjas 1000 krooni konfidentsiaalsus jne tasu.
Töösisekorraeeskirjades on ära loetletud konkurentsikeeluna, millistesse firmadesse ei tohi tööle minna, samuti, mida peetakse firmas ärisaladuseks.
Nende rikkumise korral ootab leppetrahv 50 000 krooni.
Mis nüüd saab, kui ma sellest firmast lahkun ja konkurendi juurde tööle asun? Konfidentsiaalsus ja konkurentsikeelu lepingutele ei ole ma alla kirjutanud, aga tasu on juahataja korraldusel makstud. Kas firmal on õigus siis raha tagasi nõuda või trahvida mind 50 000 krooniga?
Juhataja ignoreerib mind, sest korra juba püüdisn temaga sellest rääkida, et leppisime kokku palga tõstmises, mitte muus.
Kas keegi oskab öleda, kas ja milliseid sanktsioone saab rakendada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tiia
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 3 kuud tagasi #32242 lisas Tiia
Kuigi siin teemal kommentaare ei tulnud, sain oma asja lahendatud, st rääkisin juhatajaga läbi ja ta muutis dokumenti (st, et tõusis ikkagi palk).
Juristid arvasid selle kohta aga erinevalt. Üks ütles, et ei saa midagi tagasi ega sisse nõuda, kui need asjad ei ole täpselt töötaja töölepingus lahti kirjutatud ja kahepoolselt kokku lepitud. Teine ütles, et kuna konfidentsiaalsushüvitist on makstud ja töötaja on seda vastu võtnud, on alust arvata, et tegemist on töötaja nõusolekuga. Tlgendamise küsimus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.