Töölt lahkumine tähtajalise lepinguga

  • Karin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 3 kuud tagasi #32246 lisas Karin
Asendan lapsepuhkusel olevat töötajat, seega on minu tööleping tähtajaline. Andsin lahkumisavalduse kahe nädalase etteteatamisega, millepeale tööandja väitis, et minu tööleping on ilma minu teadmata vahepeal automaatselt muutunud tähtajatuks, kuna tööline keda ma asendasin lapsepuhkuse ajal oli andnud kuu aega tagasi lahkumisavalduse. Mina ei olnud sellest teadlik kuni tänaseni. Kas nüüd tööandjal on õigus mind kinni hoida kuu aega? kas tööandjal siis polnud kohustust mulle teatada minu töölepingu muutumisest? ( tema enda sõnad : ma ei peagi töölistele kõigest ettekandma)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 3 kuud tagasi #32247 lisas .
kui sind on võetud tööle kedagi asendama tähtajalise lepinguga, ja too töölt lahkub, siis lõpeb ka sinu leping automaatselt hoopis samast kuupäevast, mis asendataval. Mingil juhul ei muutu sinu leping automaatselt tähtajatuks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Karin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 3 kuud tagasi #32248 lisas Karin
Aga ma ju olen siis töötanud ilma lepinguta viimane kuu aega??? Uut lepingut pole minuga sõlmitud ja mulle pole ka öeldus, et endine töötaja kuu aega tagasi lahkumisavalduse esitas.Kas mul on õigus töölt lahkuda 2 nädalase etteteatamisega või ei?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 3 kuud tagasi #32249 lisas imelik
Muutus jah teie tööleping määramata ajaga töölepinguks kuna kumbki pooltest ei nõudnud määratud ajaks sõlmitud töölepingu lõpetamist kui to asendatav töölt lahkus ja oleks pidanud määratud ajaga tööleping samuti lõptama. Iseenesest ei lõppe midagi.
Kuna nüüd määramata ajaga tööleping siis tuleb järgida neid reegleid. Lahkumisavaldus ette üks kuu või poolte kokkuleppel võib töölepingu lõpetada ka varem.

TLS
§77. Töölepingu lõpetamine tähtaja möödumisel
(1) Tööandja võib lõpetada töölepingu tähtaja möödumise tõttu, teatades töötajale töölepingu lõpetamisest kirjalikult:
1) vähemalt kaks nädalat enne tähtaja möödumist, kui lepingutähtaeg ületab ühte aastat;
2) vähemalt viis kalendripäeva enne tähtaja möödumist, kui lepingutähtaeg ei ületa ühte aastat.

(2) Käesoleva paragrahvi 1.lõikes ettenähtud tähtaegu ei kohaldata töölepingu lõpetamisel töötajaga, kes on tööle võetud äraoleva töötaja asendamiseks.
(3) Tööandja, kes ei järginud käesoleva paragrahvi 1. lõikes ettenähtud etteteatamistähtaegu, on kohustatud maksma töötajale hüvitusena keskmist päevapalka etteteatamistähtajast puudu jääva iga tööpäeva eest.
(4) Töötaja võib lõpetada töölepingu tähtaja möödumise tõttu, teatades tööandjale töölepingu lõpetamisest vähemalt viis kalendripäeva enne lepingutähtaja möödumist. Kui töötaja töölepingu lõpetamisest tööandjat ei hoiatanud ja jääb lepingutähtaja viimasele päevale vahetult järgneval tööpäeval töölt ära, peab tööandja andma töötajale tööraamatu ja maksma lõpparve hiljemalt viie kalendripäeva jooksul, arvates päevast, mis järgnes päevale, mil töötaja mainitud nõude esitas.
§78. Määratud ajaks sõlmitud töölepingu muutumine määramata ajaks sõlmitud töölepinguks
Kui kumbki pooltest ei nõua määratud ajaks sõlmitud töölepingu lõpetamist §-s 77 ettenähtud korras või ei sõlmita uut töölepingut ja töösuhted jätkuvad ka pärast lepingutähtaja möödumist, muutub määratud ajaks sõlmitud tööleping määramata ajaks sõlmitud töölepinguks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Karin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 3 kuud tagasi #32250 lisas Karin
on see ikka õige et ilma minu teadmata muutub minu leping tähtajatuks???
Tööandjal polnud siis mingit kohustust mulle teatada et asendatav töölt lahkus ja et minu leping on nüüd tähtajaline? Kuidas siis nii?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 3 kuud tagasi #32251 lisas imelik
lisan:
Kui te tõesti pole sellega rahul, et nüüd teil töökoht määramata ajaga töölepinguga ja soovite ikka lahkuda siis proovige tööandjaga rääkida, et kuna teie ei teadnud, et asendatav lahkub ei saanud te ka oma töölepingu lõpetamist nõuda(muidu oleks seda kindlasti teinud kuna ei soovi pikaajalist tööd) ja soovite nüüd poolte kokkuleppel töölepingu lõpetada ...kuupäeval(mis teile sobib).
Mõistlik tööandja ei hoia oma töötajaid kinni kui nad minna tahavad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 3 kuud tagasi #32252 lisas imelik
Eks ta ikka oleks pidanud seda mainima.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Karin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 3 kuud tagasi #32253 lisas Karin
Tööandja võib siis ilma töölise teadmata teha mis pähe tuleb ? Mul oli kindel plaan töölt lahkuda, sest ma teadsin, et minu leping on tähtajaline ja pean etteteatama sellest 2 nädalat. Arvan, et mul oli ikka ka õigus teada, kui asendatav töölt lahkus ja minu tööleping muutus, või mis?
Aga tänan, et vastasite mulle.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.