Töövõtuleping ja õppepuhkus

  • Kats
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 2 kuud tagasi #32714 lisas Kats
Minuga sõlmiti töövõtuleping lapsepuhkusel oleva töötaja töölenaasmiseni. Lepingus on kirjas vaid minu kui tööettevõtja kohustused ja kuu töötasu. Seda mitu päeva või mitu tundi pean kuus tööl olema, lepingus kirjas pole...Suusõnaliselt sai küll enne lepingu koostamist räägitud, et tööl olen osakoormusega (täpsemalt poole kohaga). Siit tulenevalt küsimused:
1. Kas tegemist on siis ilmselt tähtajalise lepinguga ning mulle kehtivad kõik tähtajalise lepingu aspektid (näiteks minu poot töölepingu lõpetamine kahenädalse etteteatamisega jne)
2. Kui palju on mul võimalik saada õppepuhkust? Õpin nimelt magistriõppe päevases vormis. Täiskasvanute koolituse seadusest uurisin, et õppepuhkust oleks mul aastas võimalik saada õppesessioonideks koolitusasutuse teatise alusel sessiooni ajaks vähemalt 30 kalendripäevaks õppeaasta jooksul.
+ magistriõpingute lõpetamiseks kaitsmise puhul 49 kalendripäeva? Kas see kehtib ka siis kui olen tööl poole kohaga? (samas, nagu juba eespool mainisin, pole töövõtu lepingus kirjas ei töökoormust, tööpäevade ega ka töötundide arvu)
3. Kuna töövõtulepingus töökoormus,tööpäevade ja -tundide arvu kirjas pole, kas siis pole ka tööandjal õigus minult nõuda töötamist rohkematel päevadel, kui me suusõnaliselt kokku leppisime? Et kui meil on suuliselt kokku lepitud, et töötan kuus 7 ja pool päeva, siis tööandja näiteks ütleb ala, et see kuu on tööd rohkem, tule veel lisaks paaril päeval tööle vms?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kats
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 2 kuud tagasi #32715 lisas Kats
Vastas Kats teemas Töövõtuleping ja õppepuhkus
Ja kas üleüldse saab selline leping, kus tööaega kirjas pole, mulle kuidagi kahjulik olla?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to Kats
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 2 kuud tagasi #32716 lisas to Kats
Vastas to Kats teemas Töövõtuleping ja õppepuhkus
Millega tegemist? Kas töölepinguga või töövõtulepinguga? Need on erinevad lepingud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Marko T.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 2 kuud tagasi #32719 lisas Marko T.
Vastas Marko T. teemas Töövõtuleping ja õppepuhkus
Kui tegemist töövõtulepinguga: www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=961235
36. peatükk.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 2 kuud tagasi #32722 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töövõtuleping ja õppepuhkus
Kats
Kui asendataval on TÖÖLEPING siis asendajal ei saa kuidagi olla töövõtulepingut!

Teil määratud ajaga tööleping koos kõige sinna juurde kuuluvaga. Soovitan sellest tööandjaga rääkida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anna
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 2 kuud tagasi #32723 lisas anna
Vastas anna teemas Töövõtuleping ja õppepuhkus
töövõtuleping on mingi konkreetse töö tegemiseks mingil kindlal ajavahemikul. Palju päevas töötad on oma asi kui lepingus kirjas pole. Peaasi et kokkulepitud töö tehtud.Töövõtulepinguga ei ole lõpetamise puhul etteütlemisaega sest see on lepingu sõlmimisel määratud mis aja leping kehtib.kui ei ole siis nagu kõigi teiste lepingute puhul 1 kuu. Samuti ei saa töövõtulepingu järgi puhkust ja lepingu löppedes puhkuse kompensatsiooni

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kats
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 2 kuud tagasi #32729 lisas Kats
Vastas Kats teemas Töövõtuleping ja õppepuhkus
Selle lepingu päises on vähemasti kirjas „Töövõtuleping“(ju ta siis see ikkagi on?)...ja kas ma saan siis õigesti aru, et töövõtulepinguga võin ma õppepuhkusest vaid unistada?
Ajavahemikuks on mul lihtsalt märgitud „kuni lapsepuhkusel oleva töötaja töölenaasmiseni“ - see siis tähendab, et ikkagi 1 kuuse etteütlemisega saan lepingu soovi korral lõpetada?
Seda, kas asendataval oli tööleping/töövõtuleping, seda mina ju ei tea...

Aga kas määratud ajaga (ehk siis tähtajalise) töölepingaga ma õppepuhkust saaksin?
Põhimõtteliselt pole ma veel lepingule alla kirjutanud, et äkki ma saaks siis tähtajalist töölepingut nõuda...sellepärast küsin ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 2 kuud tagasi #32731 lisas molly
Vastas molly teemas Töövõtuleping ja õppepuhkus
see ju ongi tähtajaline leping, aga nagu anna juba ütles ei saa see olla töövõtuleping,ütle seda tööandjale.minu aravtes ei saa sa töövõtulepinguga õppepuhkust ja ka puhkust või puhkusekompensatsiooni

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anna
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 2 kuud tagasi #32736 lisas anna
Vastas anna teemas Töövõtuleping ja õppepuhkus
lepingus on ju kirjas tähtaeg kuni lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja tööle tulemiseni, ei pea olema kuupäevaliselt määratud ajavahemik töövõtulepingus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anna
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 2 kuud tagasi #32738 lisas anna
Vastas anna teemas Töövõtuleping ja õppepuhkus
lisan veel juurde töölepingus on kindlaks määratud töö aeg näiteks päevas( 8Tundi) , nädalas( 40 tundi)ja ka kellaaeg 8-17 ja töö tegemise koht.
Töövõtulepingus ei ole töö tegemise aega on vaid tähtaeg mis ajaks peab töö tehtud olema ( kui kaua tööd tehakse, ajavahemik mil tööd tehakse) kas tehakse iga päev 8 tundi või päevas 4 tundi ei oma tähtsust, peaasi et lepinguga võetud kohustus töö ära teha on tehtud. Ja töövõtulepinguga ei saa puhkust ja muid töölepingu seaduses ettenähtud hüvitisi ja ei kehti ka kohustused mis ette nähtud töölepingu seadusega,( etteteatamisaeg, komandeering).
Millise lepinguga töötas lapsepuhkusel olev töötaja ei oma tähtsust. Tavaliselt võetakse asendaja tööle jah töövõtulepinguga, pooltel vastastikuseid kohustusi vähem. Töövõtulepingu saad üles õelda teatades kuu ette, kui lepingusse ei ole märgitud teisiti

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.