katseajal töölt vabastamine

  • mina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32887 lisas mina
katseaeg hakkab läbi saama ja ülemus ütles mulle et ma ikka ei sobi sellel tööle. Pidin veel mõned päevad tööl käima, siis pidi uus töötaja tulema. Okey, kuna mul uut töökohta pole ja raha on vaja siis olin nõus. Palk peab üle kantama samal päeval. Kuna ta mulle nädala ette ütles, ma ütlesin talle ka et palk peab siis minu viimasel tööpäeval üle kantud olema. Tema hakkas minu peale karjuma, et palgapäeval saad oma raha ja tööraamatuga läheb ka aega. Kas ma siis peangi palgapäevani ootama? ja tööraamatut jäängi taga ajama?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32889 lisas imelik
Vastas imelik teemas katseajal töölt vabastamine
Lõpparve(töötasu+puhkusehüvitis) ja tööraamatu pead saama kätte viimasel tööpäeval mis on samas ka töölepingu lõpetamise päevaks ja punkt.

TLS §73. Töölepingu lõpetamise vormistamine
(2) Töölepingu lõpetamise päevaks on töötaja tööloleku viimane päev, kui käesolev seadus ei näe ette teisiti.

§119. Vastutus tööraamatu ja lõpparve kinnipidamise eest
(1) Tööraamatu kinnipidamisel on tööandja kohustatud maksma töötajale keskmist palka iga tööraamatu kätteandmisega viivitatud päeva eest kuni tööraamatu kätteandmiseni.
(2) Lõpparve kinnipidamisel on tööandja kohustatud maksma töötajale keskmist palka iga lõpparve väljamaksmisega viivitamise päeva eest, kuid mitte üle töötaja ühe kuu keskmise palga.

PalS
§ 32. Lõpparve maksmise tähtaeg
(1) Tööandja on kohustatud töölepingu lõppemise päeval töötajale maksma kõik tööandjalt saada olevad summad. Kui töötaja ei saanud töölepingu lõppemise päeval lõpparvet vastu võtta, on tööandja kohustatud maksma lõpparve viie päeva jooksul, arvates nõude esitamisele järgnenud päevast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anne
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32891 lisas anne
Vastas anne teemas katseajal töölt vabastamine
Las tööandja lõpetab Sinu lepingu. Kindlasti kirjalikult. Ära küsi oma lõpparve kohta midagi.Oota rahuliku südamega palgapäevani ära. Vaata kas lõpparve raha laekub siis või ei. Kui on TL lõpetamise kuupäevast hiljem makstud, saad nõuda TVK kaudu keskmist töötasu. Time is money!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.