Palga lõpparve prob

  • Arno
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32940 lisas Arno
Et mind otsustati nüüd koondada siis tahaks kõik endale kuuluva välja nõuda. ja sellega seoses mõned küsimused..
Esiteks. Alustame sellest et mul oli 1,5 a tagasi raske tööõnnetus. Tööandja jäi selles süüdi. Mulle määrati töövõimetus selgroomurruga 70%.Siit küsimus. Kuna mu eelnevad palgad olid väiksemad siis ei tulnud mul haigusrahadega seda summat kokku mis oleks pidanud tulema. Öeldi et tööandja kompenseerib ülejäänud osa. Ehk teab keegi paragrahvi mida peaks neile ette näitama.
Teiseks..
Meil jagatakse teatav % firma eelmise aasta kasumist töötajate vahel. Ja seda makstakse 2 osas. 1 osa tuleb Aprillis ja teine augustis.
Kuidas oleks seda võimalik välja nõuda, see minul väljateenitud. Rõhutavad ise pidevalt et see on preemia hea tööeest töötajatele. Summa on kõigile välja öeldud ja kõik teavad et kui palju saada. Pool sellest siis on käes.
Äkki kuskil on mingi öeldud selle kohta.
Saan aru et jutt segane, aga raske seletada kah nii. Kui kellegil viitsimist mind aidata siis ma tänaks väga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32943 lisas imelik
Vastas imelik teemas Palga lõpparve prob
Esimese osa kohta ei oska vastust anda(ei saanud arugi).
Teise osa kohta seda, et kui see kasumi osa maksmine on kokkulepitud ka kirjalikult(n.töölepingus) siis TL lõpetamisel pead saama lõpparve mis sisaldab ka KÕIKI saamata tasusid seega ka seda eelmise aasta kasumi osa. Kui kirjaliku kokkulepet pole on suht raske ka tõendada, et sul midagi mis sulle määratud saamata on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32948 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas Palga lõpparve prob
Kui tööandja on süüdi Sinuga juhtunud õnnetuses, siis on ju kusagil fikseeritud tööandja rahalised kohustused Sinu eest. Otsi see paber välja, see ei saa olla suuline kokkulepe.Ja vastavalt sellel siis tööandja hüvitab Sinu saamata tulu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.