lisapuhkus töövõimetus pensioni korral

  • lisapuhkus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32945 lisas lisapuhkus
Tere!
Kas keegi on kokku puutunud või teab midagi teemast- 7 lisapuhkusepäeva kui omatakse töövõimetuspensionit (kui tegelik aastapuhkus 28 päeva siis sel puhul tuleb 35 päeva).
Kas puhkuseraha ja maksud maksab sellisel juhul riik, mitte tööandja?
Tänud vastajatele...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32947 lisas Sirje
Tööandja maksab puhkusetasu välja ja esitab vormikohase taotluse 7 lisapäeva osas kohalikule pensioniametile.Tulumaksu pead ikka kinni.
Puhkuseseaduse §26. Puhkusetasu maksmine riigieelarve vahenditest

(1) Riigieelarve vahenditest Sotsiaalministeeriumi eelarve kaudu makstakse:
1) puhkusetasu ja kasutamata puhkuse rahalist hüvitist 28 kalendripäeva ületava puhkuseosa eest vastavalt käesoleva seaduse § 9 lõike 2 punktidele 1 ja 2 alaealistele ja isikutele, kellele on määratud töövõimetuspension või rahvapension töövõimetuse alusel;

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • lisapuhkus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32953 lisas lisapuhkus
Aga huvitav,kui eelm aastast pole veel kogu 28 päeva puhatud kas oleks reaalne ka eelm aasta eest lisapäevad taodelda,sest 4 a oli vist see aeg millal saab puhkusenõuet esitada....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32955 lisas imelik
Lisapuhkuse päevadele tekib õigus töötajal päevast, mil talle määrati töövõimetuspension. Kui pension määrati keset tööaastat, siis tuleb pikemat puhkust arvutada proportsionaalselt töötatud kuudele(vaata pensionitunnistust).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32956 lisas Sirje
Pead silmas pidama asjaolu:
Millisest ajast on määratud töötajale puue ja koos sellega töövõime kaotus ? Alates sellest ajast on ka õigus lisapuhkusele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • lisapuhkus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32957 lisas lisapuhkus
Tegelt on nii, et ma selle lisapuhkuse alles hiljuti avastasin aga töövõimetuspension on mul olnud vist üle 10 aasta juba.
Ise arvangi, et kuna praeguses töökohas olen olnud tööl eelm aastast, siis äkki saan eelm aasta veel taodelda (varasemad aastad on vist siis kaduma läinud-kuigi nõue 4 aastat-ei lähe ma ju enam eelm töökohta...).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32960 lisas Sirje
Kui Sa töötad oma praeguses töökohas eelmisest aastast ja sain aru, et osa puhkust tööaasta eest saamata, siis kirjuta tööandjale avaldus lisapuhkuse kohta. Tõenäolislt küsivad nad ka näha VEK- i komisjoni otsust Sulle puude määramise kohta ehk siis alusdokumenti. Tööandjale ei too see lisapuhkus mingeid lisakulutusi, tuleb vaid esitada üks paber kohalikule pensioniametile, et juba makstud rahad tagasi saada.
Igaaastase puhkusegraafiku koostamisel tuleb üldjuhul ka need lisapuhkuse päevad kirja panna.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • lisapuhkus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32981 lisas lisapuhkus
tekkis veel see küsimus-kas selle 7 päeva eest makstakse minu palga järgi (nagu siis keskmist)või miinimumpalga järgi ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #32984 lisas Sirje
6 kuu keskmise alusel, kui Sa ei ole just kuupalgaline.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.