töö tingimused?

  • sirtsu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #33087 lisas sirtsu
töö tingimused? lisas sirtsu
millised on soodustused välitingimustes töötamisel?vene ajal oli talvel töödates külma tasu jne ,

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ihihih
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #33088 lisas ihihih
Vastas ihihih teemas töö tingimused?
Ja praegu kui on ilge leitsak (eriti välitingimustes) ja ülemus ei taha kallist konditsioneeri iga töötaja sappa puhuma panna siis tahaksin ma saada "kuumatasu".
Ma arvan, et tööandjal on võimaluse korral kasulik muretseda külmal ajal väljas töötamiseks oma töötajatele vastav töörõivastus (soojad joped, tunked ja saapad), mida siis töötaja ainult tööl kannab ja ei lähe sellega koju näiteks talvel metsa tegema. Kui töö on tervistkahjustav siis selleks on seaduses ette nähtud juhud, mis on tervistkahjustavad ametid ja millised on siis nende puhkused jne. Aga kui inimene töötab näiteks kojamehena ja tal talvel külm on siis ma arvan, et tuleb küll rohkem rõivaste pääle mõelda, mitte hakkata kohe raha nõudma. Sest kahtlen, et kas see töötaja siis ise tormaks kohe sooja jopet ostma, vist ikka teeks selle rahaga muud. Kuid külm on ikka aga enam ei virise, sest raha ju saadud. Kuid külm on ikkagi, ning siis on kerged tulema külmetused, haiguslehed ja tegemata tööd jne.
Lõpetuseks, õnneks ei ole veel sellist seadust, mis käsib töötajale maksta mingit tasu, iga erineva ilmastiku olukorra eest aga loomulikult on võimalik kompenseerida olukorra puudusi teiste vahenditega (tööriided, töövahendid jne).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.