Koolitus kulude hüvitamine TL lõpetamisel

  • aivi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #33116 lisas aivi
Kas töölepingu lõpetamisel võib lõpparvest koolituskulud kinni pidada? Või peab selleks töötaja nõusolek olema? Koolitus leping on muidu sõlmitud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • peedu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #33171 lisas peedu
Minul arvestati lõpparvest koolituskulud maha. Oli leping jne. Nüüd keeldub endine tööandja andmast kuludokumenti või tõendit(lisaks lõpparvele), mille saaksin lisada järgmine aasta tuludeklaratsiooni, kui oma koolituskulu. Tööandja soovitab minna koolitusfirmasse ja küsida sealt. Aga ega koolitusfirma ei võtnud ju minu lõpparvest seda raha maha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #33173 lisas imelik
peedu

Selle tööandja tõendiga pole sul maksuametis midagi teha, sest sina pole koolitusluba omavale koolitusfirmale ise midagi maksnud ja koolitusfirma ei väljasta samuti sulle tõendit, sest sina polnud maksja seega ei saa sa tuludekl. seda kulu maha arvata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Eero Filigraas
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 nädalat tagasi #33202 lisas Eero Filigraas
Vastas Eero Filigraas teemas Koolitus kulude hüvitamine TL lõpetamisel
Minul oli koolitusleping sõlmitud ja ma sain 3400 EEK maksva TÜ kaugõppe koolituse. TL lõpetamisel omal soovil väljastati tõend, et olen tasunud koolituse eest 2000 EEK (vastavalt töötatud ajale koolituse summa vähenes). Esitan antud tõendi järm. tuludekl. täitmisel ja ei näe põhjust, miks ei peaks see sobima. Sellelt saab tulumaksu tagasi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Raul
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 nädalat tagasi #33204 lisas Raul
Huvitav, kuidas on asjalood siis kui koolitusleping puudus, aga TL sisaldab viidet koolituskulude kinnipidamise võimalikkuse kohta?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.