raamatupdajad seletage palun lahti see käik

  • Anne
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #33149 lisas Anne
algteave selline, mees jääb vanemapalgale ja ema tööle, nüüd tegi raamatupidaja sellise lükke, et selleks et isa saaks vanemapalgale jääda on vaja isal tööleping lõpetada, et nii on kõikse õigem ja kahest kohast ei saa kindlustatud olla
teine asi on veel see, et ütlesime, et juunis ei saaks rohkem palka kui 2690.-, et siis läheb vanemapalk selle valemi alla, aga raamatupidaja kandis palka üle 5000.- ja ütles, et avastas et eelmise aasta puhkus ka veel välja võtmata, nii et see kuu peaks saama veel palka, küsimus nüüd selline, et millal siis nüüd peaks isa jääma vanemapalgale, et ei läheks selle valemi alla(ema sai siiani min palka), loodan, et saite minu küsimustest aru.
ette tänades Anne

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #33150 lisas imelik
esimene asi on ikka nii mäda kui veel olla saab - ei lõpetata töölepingut kui isa jääb lapsehoolduspuhkusele.
teine asi tööleping ongi lõpetatud tundub ja 5000.- oli n.n. lõpparve.
Teile on ikka julmalt äratehtud kui tõesti isa kirjutas töölepingu lõpetamisele alla.

Vanem jääb lapsehoolduspuhkusele avaldusel näidatud kuupäevast. Kas siis pensioniametis ei olegi veel vanemahüvitise saajat ümbervormistatud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Anne
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #33176 lisas Anne
ma saan ise ka aru, et miskit on mäda, sest kui ema jääb vanemapalgale siis temaga ei lõpetata TL ära, kuid miks väidab raamatupidaja, et kahest kohast ei saa kindlustatud olla, kas siis kui isa jääb vanemapalgale, kas tööandja maksab tema pealt sotsmakse või mingeid muid makse, miks oli raamatupidajal selline käik kasulik? arusaamatu???

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #33177 lisas molly
kas emad, kes saavad vanemahüvitist on siis kahes kohas kindlustatud?ei ole ju.isaga käib kõik sama moodi.meie asutuses ei ole hetkel ühtegi vanemahüvitise saajat, aga kui tuleks selline asi ette,siis ma arvan ,et nii tobeda asja peale nagu teie raamtupidaja ,ma küll ei tuleks.ma uuriks ja uurige teiegi, pensioniametist ja seadustest kõik järele

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anne
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #33178 lisas anne
to Anne
Kõige õigema lahenduse oma probleemile saad Tööinspektsiooni juristilt. Küsi julgelt - nad aitavad alati. Aga täiesti "imetlusväärne" on, et selliseid "raamatupidajaid" leidub. Pole sõnu!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 Kuu tagasi #33181 lisas imelik
Anne
Raamatupidaja ei tea vist seda, et lapsehoolduspuhkuse ajaks inimese TL peatub ja haigekassas vormistatakse samuti peatumine ja ühtegi senti ei pea tööandja selle aja eest maksma. Ravikindlustusega kindlustab isiku siis riik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.