Küsimus TVK avalduses oleva nõude kohta

  • Iff
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 3 nädalat tagasi #33243 lisas Iff
Mul oli ajutine tööleping 9.11.06 - 31.12.06
Kuupalk 10 054 krooni bruto.

Ma ei saanud tööandjalt ühtegi töötasu. Pole seda saanud tänase päevani (mitte sentigi). Kas ma võin esitada avalduse Töövaidluskomisjonile ja mida ma võin lisaks saamata jäänud palgale hüvitiseks nõuda?

Olen nati hädas nõude arvutamisega, sest ei tea, mida ja palju ma nõuda võin. Seda ma tean, et Töövaidluskomisjoni nõue ei tohi ületada 50 000 krooni. Kui ma oleksin lõpetanud töölepingu TLS & 82 alusel (mida siit foorumist lugesin), siis saaksin nõuda hüvitiseks kahe kuu palga, aga ma ei lõpetanud töölepingut.

Töötasin oma lepingu aja ära ja veel kuu aega pealekauba (jaanuar 2007). On olemas sellekohased tööaruanded.

Palun aidake mul aru saada oma õigusest, mida ma (veel täna, nii palju hiljem) nõuda tohin.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Iff
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 3 nädalat tagasi #33244 lisas Iff
St, mul oli tööleping sõlmitud määratud ajaks. Tähtajaline seega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Iff
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 2 nädalat tagasi #33351 lisas Iff
Kas keegi tõesti ei oska aidata?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Eevi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 2 nädalat tagasi #33352 lisas Eevi
Nagu sinu kirjast aru saan oli sul tööandjaga sõlmitud tähtajaline töövõtuleping või ikkagi tööleping?. Kui sul oli TVL, siis kas omapoolsed kohustused, mida lepingus sai kokku lepitud oled täitnud? Kui oled, siis on sul õigus lepingu alusel pöörduda TVK poole, kuna teine on lepingut rikkunud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • IFF
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 nädal tagasi #33353 lisas IFF
Aitäh, Eevi, et vastasid. Mul oli töövõtuleping, kuid töö iseloom oli töölepinguline ja ka lepingu sisu on identne töölepingu sisuga: töö koht, aeg, alluvussuhe, palgapäev, aruandlus, puhkus jne.
Lihtsalt pealdiseks on töövõtuleping. Mul on soov see TVK-s vaidlustada ja paluda leping töölepinguks ümber tunnistada. Tööandja tahtis minuga töölepingu lõpetada ja alustada teise firmaga, st tagasiulatuvalt ümber vahetada, ma ei andnud oma esimest lepingut ära ja nüüd on mul 2 lepingut, üks lõppes 31.12.06 ja teine 31.01.07.
Mu küsimus oli siiski teine:

Kas ma võin esitada avalduse Töövaidluskomisjonile (kas ei ole tegemist aegumisega) ja mida ma võin lisaks saamata jäänud palgale hüvitiseks nõuda?

Olen nati hädas nõude arvutamisega, sest ei tea, mida ja palju ma nõuda võin. Seda ma tean, et Töövaidluskomisjoni nõue ei tohi ületada 50 000 krooni. Kui ma oleksin lõpetanud töölepingu TLS & 82 alusel (mida siit foorumist lugesin), siis saaksin nõuda hüvitiseks kahe kuu palga, aga ma ei lõpetanud töölepingut.

Töötasin oma lepingu aja ära ja veel kuu aega pealekauba teise lepingu alusel (jaanuar 2007). On olemas sellekohased tööaruanded.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 nädal tagasi #33371 lisas molly
palganõue aegub 3 aasta pärast, nii et saamata jäänud palka saad nõuda, muud nõuded on aegunud.
lepingujärgne palk peaks sul ju teada olema, seda nõuagi. palga väljamaksmisega viivitamise eest saab nõuda, aga hetkel ei oska öelda kas see on 1 kuu keskmine ehk.võibolla teab siin keegi täpselt.aga töövaidluskomisjonis saad ka ju küsida kui avaldust tegema lähed

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Iff
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 nädal tagasi #33374 lisas Iff
Tänud, molli!
Eile lugesin economi.ee -s olevast menetlusteabest (Äriregistri teabesüsteem), et firmale on paar päeva tagasi pankrot välja kuulutatud :(
Olen jälginud avalikke teadaandeid, kuid seal pole veel infot avaldatud. Mis siis nüüd saab? Oleks jõudnud TVK-sse asja anda, oleks saanud lepingu olemuse selgeks vaielda, nüüd vist ei ole Töötukassalt saamata jäänud palgaraha loota. Pankrotihalduri uurisin välja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Iff
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 nädal tagasi #33375 lisas Iff
Palun vabandust, molly
kirjaviga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 nädal tagasi #33400 lisas molly
töövaidluskomisjoni pöördu sellegipoolest,küsi seakt ka nõu

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.