Ärakasutatu

  • Liselle Mürk
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 2 nädalat tagasi #33376 lisas Liselle Mürk
Ärakasutatu lisas Liselle Mürk
Minu probleem on samuti lepinguta tööl käimine. Nimelt pakuti mulle teha haljastusprojekte ja leppisime kokku et kuupalgaks on mul vähemalt 5000 eek. Ülemus ei tahtnud esialgu lepingut teha, ütles et ta proovib maksudest kõrvale hiilida. Mina sellest lepingust niiväga ei hoolinuki, sest tahtsin vaid suvekuudel töötada. Esimene kuu ma sain palga ilustki kätte, kuid järgmine kuu enam mitte. Õigemini siimaani ootan. Meil oli kokkulepe, et maksab mulle palka kuu lõpus. Kuid nüüd juba kuu keskpaik, ja raha ikka pole. Mis veel hullem, ta lihtsalt valetab mulle! Ütleb, et kandis raha üle, kuid tegelikult pole seda teinud. Enam ta ei võta telefonigi vastu. Minu jaoks tundub see kõik nii nii imelik. Ei saa aru, kuidas võib üks inimene sedasi teha. Mõistan, et mind vist eriti keegi aidata ei saa, aga kas nt maksuametisse oleks mõtet paar vihjet saata. Töövaidluskomisjoni? Või tuleb lihtsalt leppida sellega, et on inimesi, kes võivad teha mida tahavad..ja enda kaitseks pole midagi teha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tohohh
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 2 nädalat tagasi #33384 lisas tohohh
Vastas tohohh teemas Ärakasutatu
no kui ta juba sulle ütles,et tahab maksudest kõrvale hiilida,siis on ju selge,et algul hiilib riigi eest ja lõpuks ka selle lepinguta töötaja eest!!! kui sa teed tööd rohkem kui 2 nädalat,võiks ikka kirjalik leping olla ka!
maksuamet võiks küll sellest teada saada-ilmselt sinu juhus pole ainuke...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • janar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 2 nädalat tagasi #33390 lisas janar
Vastas janar teemas Ärakasutatu
tere.

Kirjuta oma tel.number mulle e-mailile ja ma aitan sind. ( tasuta )

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Liselle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 nädal tagasi #33424 lisas Liselle
Vastas Liselle teemas Ärakasutatu
Aitäh Janar, et soovisid mind aidata, kuid õnneks on asjad nii kaugele jõudnud, et ta maksis mulle lõpuks ikkagi raha ära!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Katrina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 nädal tagasi #33442 lisas Katrina
Vastas Katrina teemas Ärakasutatu
Kuidas sina saaksid sellises olukorras aidata?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kah palgasaaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #33952 lisas kah palgasaaja
Vastas kah palgasaaja teemas Ärakasutatu
mulle tundub,et oled yks elukauge ja väga rumal ning harimatu tydruk.
Nagu näha, oled ilusasti oma raha kätte saanud, aga kõigepealt üritad siin ennast avalikult huvitavaks teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • siksu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #33955 lisas siksu
Vastas siksu teemas Ärakasutatu
Ei maksa nüüd vaest tüdrukut maapõrmu tampida selle eest, et ta siit abi palus. Lihtsalt Lisellele edaspidiseks teadmiseks, et alati kõik töölepingud tuleb nõuda tööandjalt vormistada kirjalikult, vältimaks sarnasedi tööandja-poolseid pettusi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Riinu.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 7 kuud tagasi #35473 lisas Riinu.
Vastas Riinu. teemas Ärakasutatu
kle kah palgasaaja, sulle teadmiseks, et Liselle pole kaugeltki mitte harimatu. kuidas sa saad üldse kedagi nii sõimata, teadmata asja tuuma?!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Liselle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 7 kuud tagasi #35475 lisas Liselle
Vastas Liselle teemas Ärakasutatu
kah palgasaajale
Mul ei olnud mitte mingitki huvi ennast avalikult huvitavaks teha, olin lihtsalt mures ja lootsin, et äkki mõni, kes on taolises olukorras olnud, oskab nõu anda. Selleks sellised foorumid ju ongi tehtud. Ning siinkohal veel kordan, et loomulikult olin harimatu, kuid ma ei soovinud püsivat tööd leida ning selle töttu ei kiirustanudki niiväga selle lepingu tegemisega.
Kuid elu ei ole alati must ja valge. On ka norm tööandjaid, kes kohe esimesel nädalal küll lepingut ei tee, kuid kavatsevad seda kindlasti ka teha. Ei saa ju kohe hakata oma nõudmisi peale suruma..
Peale selle, kui olen kord oma kraadid ülikoolist kätte saanud, ei kavatse ma suvetöid tegema hakata!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mann
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 7 kuud tagasi #35498 lisas mann
Vastas mann teemas Ärakasutatu
minul kogemus PR:Hanna Puuli ja Ander Ildiga,kui ikkka asi jama mine töökaitsesse ja sa saad asjale õigust(ei lugenud ka see,et minul oli vastas rahaga kinni mätsitud advokaat)piisas tunnistajast,et ma neile tööd tegin,kus juures mõnigi tunnistaja kes oleks pidanud olema minu poolel nn. minu tunnistaja lõi siis põnnama kui ka neile rahapakki näidati.kusjuures palk ei olnud suur 2000 eek saada vaid,see tekkitab mõtte,kas oli siis neile seda palju et maksta advokaat ja osa tunnistajaid,ka üks töövaidluskomisjoni inimene kinni.kuid minu poolt oli siiski enamus ja ma võitsin selle jama.samas on praegugi mure,tegin korteriühistule tööd katlakütjana h.kl 5-õ kl.22 ni maksti palka 105 eek päev,,siis uute nn.ülemustega mind vallandati kuna olen mitte kompententne(katelt kütnud juba 10 aastat)külmas on istutud ainult siis kui pole kütte materjali,e,puud,briketti.kuid uue ülemuserouale oli vaja kohta ja palka teha(180eek päev)kusjuures nn. ülemused ise ütlesid,nüüd ära küta,hoiame kokku,ja siis tuligi nende poolt nn vallandamis teade.maksuametisse ei saa ju ka minna ,siis mina kui palgasaaja pean maksma koheselt saadud palgast maksud,e siis saan sellise asja eest karistada,et teada annan kü.aga naerab pihku ja parastab,seekord pole vist abi ka tunnistajatest töökaitsesse minnes,sest kes tahab makse rohkem maksta.nii,et seekord siis vist nii,kuigi minu emapalk loeks sellega kõvasti...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.