mind vallandanud firma garanteerib siiani haigekassa

  • tobu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 nädal tagasi #33388 lisas tobu
...ma ei tööta juba üle aasta selles firmas,kus mind vallandati (olin seal ametlikult) ja praegu töötan nn mustalt...hiljuti selgus,et mul siiski veel haigekassa kehtib...ei no tore,kui mul siis ka staaz jookseb,kuid mis sellise asja taga veel olla võib? kas keegi saab minu nime all kasu?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 nädal tagasi #33389 lisas imelik
Vaevalt Sul ravikindlustus kehtiv on st. arvel võid Sa haigekassas ju olla aga vaevalt tööandja kogu selle aja jooksul sinu eest sotsiaalmaksu on maksnud mis aga ongi esma tähtis lisaks HK-s arvele võtule.

Kasu ei saa sellest küll keegi, sest maksud on isikustatud(isikukoodiga deklareeritakse) lihtsalt tööandja on unustanud HK töölepingu lõpetamise vormistamast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ...
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 nädal tagasi #33391 lisas ...
Töötaja peab ise teatama HK-sse, et ta on töölt lahkunud. Kui sa saad sellises situstaisoonis haiglaravi ntx, siis maksad ise täie laksuga kog ravi eest, sest siis tuleb see välja, et sul ei ole ravikindlustus kehtiv, sinu eest ei ole makstud.
Parem teata sellest HK-sse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 nädal tagasi #33392 lisas imelik
to eelnev

See pole küll nüüd õige jutt mida kirjutad.
Tööandja võtab kindlustatu HK arvele ja maha mitte töötaja. Haigekassast ei sa ta pennigi rääkimata tagasimaksmisest just sellepärast, et sm pole makstud. Mis võib juhtuda on see, et ex tööandjalt nõutakse hüvitise maksmist aga sellest kujuneks kole võitlus...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tobu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 nädal tagasi #33395 lisas tobu
...ma helistasin haigekassasse ja sealt öeldi,et olen kindlustatud küll...aga kuidas saab see kehtida,kui keegi sm ei maksa siis?..ma olin paar kuud tagasi nädal aega haiglas sees ja ka sealt öeldi,et olen kindlustatud...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 nädal tagasi #33396 lisas imelik
Oh tobu kontrolli kelle poolt sa kindlustatud siis oled, mine läbi oma internetipanga E-Maksuametisse - TSD väljamaksed...(kes maksab sm ehk hoopis hetke tööandja) ja läbi X-tee saad haigekassasse...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tobu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 nädal tagasi #33397 lisas tobu
...no ma räägingi ju,et ma juba kontrollisin,et seesama firma,kust ma aasta tagasi ära tulin,maksab siiani sm mu eest...aga miks ta seda teeb senimaani? ma ei kirjutanud tookord kuhugi allkirja(töölepingu lõpetamisele),aga mis vajadust on mu eest sm maksta siiamaani?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 nädal tagasi #33404 lisas imelik
Tore küll siis sinu jaoks kui see nii on!

Kuna töölepingut pole lõpetatud siis oled siiani exi hingekirjas. Ju tal raha lademes, et siiani seda sinu peale raiskab ja pole neil seal aimugi mida teevad või tegama peaksid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MMmimm
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 nädal tagasi #33422 lisas MMmimm
Ah mis te siin räägite lepingu siiani kehtimisest. Lihtsalt eelmise töökoha raamatupidaja on unustanud sind kindlustatute nimekirjast maha võtta! Haigusrahasid sa ei saa kuid nagu sa ka ütlesid, haiglas sind teenendatakse kuna kehtiv kindlustus tol hetkel on.

Samas ole valmis, et sinu peale tehtud kulutused sinult ükskord sisse nõutakse regressiooni korras, kuna tööandja sul ühel hetkel avastab su nimekirjas olemise ning tagantjärele õige tlp lõpetamise kuupäevaga nimekirjast maha võtab.

Tasuta lõunaid ei ole olemas!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • m.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 1 nädal tagasi #33423 lisas m.
See, et sa endiselt ex-tööandja hingekirjas oled, et töandja pole sind HK-st arvelt maha võtnud, ei tähenda, et ta sinu eest SM-u maksab! Ta lihtsalt on unustanud sinu töölt lahkumisest HK teatada. Mul oli ka niimoodi, et HK oli kehtiv hindlustus. Olin ammu töölt lahkunud. Avastasin selle siis, kui läksin järgmisesse kohta tööle ja ma olin HK-s kahe firma poolt kindlustatud. Siis helistasin HK-sse ja nemad suhtlesid ise eelmise tööandjaga ja tema "Kindlustatud" kadus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.