Palun abi õpparve arvutamisel

  • Kalle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33601 lisas Kalle
Vastas Kalle teemas Palun abi õpparve arvutamisel
Nüüd on asi nii. Küsisin, miks viibib lõpparve ja palun tööraamatut. Ma ei saa ühte ega teist.
Ma soovisin sellest firmast töölt lahkuda, sest ma tegin kohutavalt ületunnitööd ja see kõik jäi tasustamata. Samuti käisin ma kaks nädalat komandeeringus ja komandeeringuraha (päevaraha ja sõiduraha) ei makstud. Kui ma sain aru, et mind kasutatakse ära, kirjutasin lahkumisavalduse ja palusin end nädala pärast töölt vabastada. Lubasin viimase objekti lõpuni teha. Ülemus oli nõus. Kui viimane tööpäev käes oli, soovis ta, et ma ei lahkuks. Läksin teise inimese soovitusel uue tööandja juurde tööle (uus tööandja kutsus mind ja maksab rohkem palka).

Nüüd teeb ta näo, nagu me poleks kunagi minu lahkumisest rääkinud. Nagu polekski lahkumisavaldust saanud. Selle avalduse andis talle mu otsene ülemus koos "tunnilehega" (kuu algul antakse leht, kuhu märgin töötunnid).
Ma sain alles nüüd teada, et oleksin pidanud tegema avalduse kahes eksemplaris või tulnuks anda avaldus allkirja vastu. Ma ei teanud. Ma pole kunagi sedasi töösuhet lõpetanud.
Tööandja teatas mulle, et olen oodatud täitma oma kohustusi, mis tulenevad töösuhtest ja töölepinguseadusest.

Ma saan aru, et nüüd võib ta mind vallandada, distsiplinaarkaristuse teha tööluusi tõttu.

Ma olen ju uues kohas tööl. Mu uus tööandja ütleski mulle, et olen asju ajades teinud vigu.

Mida nüüd teha?
Kuidas ma tõestan, et kirjutasin lahkumisavalduse ja see sai ka üle antud ja leppisime kokku, et lahkun. Endine tööandja ei taha mind ära lasta. Ma ei usu, et mind sealt ka vallandama hakatakse.

Ma olen väga halva olukorra kokku keeranud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33602 lisas imelik
Vastas imelik teemas Palun abi õpparve arvutamisel
Eeldan, et sinna tagasi tööle minna(edasi töötada)sa ei soovi oled uue kohaga rahul.

Tõestada on muidugi raske, kas tunnistajad on olemas kui on siis neilt kirjalik kinnitus ja ähvarda tööandjat pöördumisega tööinspektsiooni(töökorralduse/ohutuse/ üle töötamine jne kontroll) ja/või nõudega pöördumisega töövaidluskomisjoni poole, sest avalduse esitasid ja tööandja oli ka nõus varam TL lõpetama kui ühe kuu pärast(nii palju peaks muidu ette teatama).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kalle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33603 lisas Kalle
Vastas Kalle teemas Palun abi õpparve arvutamisel
Ma tean nüüd, et tal olnuks õigus mind kuu aega kinni pidada. Mulle sobib uus töökoht. Ma ei soovi tagasi minna.
Ma ei tea, kas see inimene, kes lahkumisavaldusest teab, on nõus minu kasuks (oma tööandja vastu tunnistama). Tema tahab ju seal edasi töötada. Eks ma proovin Tööinspekstsiooni ja Töövaidluskomisjoniga teda mõjutada.
Aitäh, Imelik. Hea, et ma selle koha leidsin ja olen tänulik, et sa vastasid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kp
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33611 lisas kp
Kohe kinslasti mine tööinpektsiooni ja räägi seal kõik ära. Kui tööandja ei maksnud sulle ületundide eest, samuti komadeeringu eest, siis tema rikkus esimesena seadust. Edu

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kalle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33637 lisas Kalle
Vastas Kalle teemas Palun abi õpparve arvutamisel
Ma käisin täna tööandjaga asju lõpetamas. Ta kõigepealt ütles, et ta pole lahkumisavaldust näinud, siis tunnistas, et oli selle saanud, aga ei tahtnud, et ma ära lähen, et ma võiksin veel praegugu jätkata, ta maksab vahepealsed töölt eemal oldud päevad kinni.

Ütlesin, et soovin lõpparvet ja tööraamatut.
Siis tuli personalitöötaja ja hakaks mu kallal võtma, et kopp seisab 2 nädalat ja neil on õigus teha minu palgast kinnipidamisi. Ütlesin, et ei tohi minu palgast peale korraliste maksete midagi kinni pidada.
Ma ise viisin kopa hooldusesse, see pidigi seal seisma, sest töötades seda hooldada/remontida ei saa.

Kuna mul on töölepingus põhipalgaks 3000 krooni, st praeguste endmete järgi 3600 krooni miinimumpalk, tegi tööandja mulle lõpparves sisalduva kahe nädala palgaks 2000 krooni. Ta ütles, et ma ei pea sulle preemiat maksma, ma võin seda teha. Niimoodi on tõepoolest lepingus kirjas, et tööandja võib maksta preemiat.
Puhkusetasu arvestati viimase 6 kuu keskmise järgi ja seda oli pisut üle 5000 krooni.

Kirjutasin paberitele alla ja sain tööraamatu kätte. On hea tunne, et ei pea sinna enam minema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.