keeruline tööle naasmine peale lapsehoolduspuhkust

  • Linda
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33639 lisas Linda
Laps saab kohe 3 aastaseks, seega lõpeb mu lapsehoolduspuhkus ja peaksin tööle naasma. Tööandja on võtnud minu töökohustusi täitma kaks asendajat tähtajatute lepingutega. Ametinimetused ilmselt erinevad, aga töökohustused on nende vahel ära jagatud. Tööandja nõuab minult lahkumisavaldust. Mismoodi pean käituma? Tööle naastes pole mul oma töölaudagi, töödest rääkimata.. Kas tööandja käitumine on tõlgendatav tööandja poolse lepingutingimuste rikkumisena (TLS par 82)? Kas tööandjal on võimalik minust vabaneda mingitki kompensatsiooni maksmata või saab ta mind minu nõusolekul koondada?
Tänud vastajatele!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kh
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33641 lisas kh
See peaks natuke aitama:

EESTI VABARIIGI TÖÖLEPINGU SEADUS
§ 91. Keeld lõpetada töölepingut tööandja algatusel
2) töötaja puhkusel (sealhulgas lapsehooldus- ja palgata puhkusel) viibimise ajal ning perioodil, mille kestel töötajale oli kehtestatud osaline tööaeg või ta oli saadetud osaliselt tasustatavale puhkusele § 68 1. lõikes ettenähtud korras;

§ 92. Töölepingu lõpetamine raseda või isikuga, kes kasvatab alla kolmeaastast last
(1) Tööandjal on keelatud lõpetada tööleping raseda või isikuga, kes kasvatab alla kolmeaastast last, välja arvatud § 86 punktides 1-2, 5-8 ja 11 ettenähtud alusel.

§ 90. Hüvituse maksmine töötajale
(1) Tööandja on kohustatud maksma töötajale töölepingu lõpetamisel hüvitust:
1) ettevõtte, asutuse või muu organisatsiooni likvideerimise (§ 86 punkt 1), tööandja pankroti väljakuulutamise või pankrotimenetluse raugemise (§ 86 punkt 2) ja töötajate koondamise (§ 86 punkt 3) tõttu:
a) töötajale, kellel on pidevat tööstaaži selle tööandja juures kuni 5 aastat - kahe kuu keskmise palga ulatuses;
b) töötajale, kellel on pidevat tööstaaži selle tööandja juures 5 - 10 aastat - kolme kuu keskmise palga ulatuses;
c) töötajale, kellel on pidevat tööstaaži selle tööandja juures üle 10 aasta - nelja kuu keskmise palga ulatuses;
2) töötaja mittevastavuse tõttu (§ 86 punkt 4) - töötaja ühe kuu keskmise palga ulatuses.


Kokkuvõtteks ütlen, et ära kirjuta lahkumisavaldust!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33642 lisas Maie
Eelneva nõuandega nõus! Mitte mingil juhul ei maksa kirjutada lahkumisavaldust.
Kas lapse 3a. saamiseni on veel aega? Sel juhul peaksite tegema avalduse,et soovite kohe tööle asuda,see õigus on lapsehoolduspuhkusel oleval emal terve lapsehoolduspuhkuse ajal.
See on üks võimalus.
Nagu ma aru sain ei ole teie ametinimetusega töökohta enam olemas ja see tähendab juba seda,et teile peab vastavalt tööstaazile etteteatama,et teie töökoht koondatakse ja see tähendab,et etteteatamise aja eest peate saama palka ja peale selle veel vastavalt tööstaazile koondamishüvitust. See on minu arvamus,aga ma arvan et ei tee paha kui konsulteerite ka töökaitseinspektsiooniga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.