töölepingu lõpp

  • suur mure
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33675 lisas suur mure
töölepingu lõpp lisas suur mure
Mul on suur mure. Sündis laps ja haigusleht sai 2 nädalat tagasi läbi, olen suure pinge all olnud ja üldse ei tulnud pähe, et töö juurde on vaja avaldus teha lapsehoolduspuhkusele jäämiseks. Täna tuli mulle töö juurest tähitud kiri, kus on teade, et minuga on tööleping lõpetatud seoses tööle mitteilmumise tõttu, et lõpparve on pangakontole ülekantud ja pean minema töölepingu lõpetamist vormistama. Mida nüüd siis teha? Tööandjaga nagunii ei saa korralikult rääkida, ta oli juba siis vihane, kui pidi mulle kergemat tööd seoses rasedusega pakkuma ja lõpuks koju jäin. Ehk keegi oskaks öelda, mida pean nüüd edasi tegema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33679 lisas imelik
Vastas imelik teemas töölepingu lõpp
Esimene kiri peab ole hoiatus TL lõpetamise kohta ja võimalusega puudumise põhjust tõendada. Esita avaldus lhp jäämise kohta ja kui ei rahuldata siis pöördu töövaidluskomisjoni poole. TL ei saa nii naljalt lõpetada rasedaga või alla 3-aastast last kasvatava isikuga.

TLS §92. Töölepingu lõpetamine raseda või isikuga, kes kasvatab alla kolmeaastast last
(1) Tööandjal on keelatud lõpetada tööleping raseda või isikuga, kes kasvatab alla kolmeaastast last, välja arvatud § 86 punktides 1-2, 5-8 ja 11 ettenähtud alusel.
(2) Töölepingu lõpetamine käesoleva paragrahvi 1.lõikes mainitud töötajatega § 86 punktides 1-2 ja 5-8 ettenähtud alustel on lubatud üksnes tööandja asukoha (elukoha) tööinspektori nõusolekul.

§86. Tööandja algatusel töölepingu lõpetamise alused
Tööandja võib lõpetada määramata kui ka määratud ajaks sõlmitud töölepingu enne lepingutähtaja möödumist:
1) ettevõtte, asutuse või muu organisatsiooni likvideerimisel;
2) tööandja pankroti väljakuulutamisel või pankrotimenetluse raugemisel pankrotiseaduses sätestatud korras; [RT I 2006, 31, 236 – jõust. 1. 01. 2007]
3) töötajate koondamisel;
4) töötaja mittevastavusel oma ametikohale või tehtavale tööle tööoskuse või tervise tõttu;
5) katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu;
6) töötajapoolsel töökohustuste rikkumisel;
7) töötaja suhtes usalduse kaotamisel;
8) töötaja vääritu teo tõttu;
9) töötaja pikaajalise töövõimetuse tõttu;
10) [kehtetu – RT I 2006, 10, 64 – jõust. 4. 03. 2006]
11) põhikohaga töötaja töölevõtmisel;
12) töötaja korruptiivse teo tõttu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ka laste teemal
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33681 lisas ka laste teemal
Vastas ka laste teemal teemas töölepingu lõpp
Olen praegu oma titaga kodus, haigusleht lõpeb 31.08. Kas ma võin praegu võtta saamata puhkuse välja või pean seda tegema enne või pärast lapsehoolduspuhkust?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33695 lisas molly
Vastas molly teemas töölepingu lõpp
sa ei saa võtta puhkust haiguslehe ajal, saad seda teha pärast 31.08.võibolla ei olegi sul praegu, kui hakkad saama vanemahüvitist, rahaliselt kasulik võtta puhkust, vist kaotad siis vanemahüvitises

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.