Puhkuse jäägi kasutamine eelmise tööaasta eest.

  • SinineS
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33683 lisas SinineS
Minu tööaasta algab 1.jaanuaril ja lõppeb 31.detsembril.
31.detsembri 2006 seisuga on mul kasutamata puhkuse jääk 14p 2006 aasta eest.
Seadus ütleb, et kõigepealt pean vormistama puhkuse jooksva tööaasta eest. Kuid kas täies mahus või jooksva saldo?
Näide: Kui ma puhkan alates 1.aprillist 21 päeva, kas ma võin vormistada jooksva tööaasta eest (3kuud) 7 päeva ja ülejäänu 2006 aasta eest? Või pean kõik 21 päeva vormistama jooksva tööaasta arvelt?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33685 lisas imelik
Enne ikka kogu jooksva tööaasta puhkus siis eelnevate aastate omad.

§14. Puhkuse andmine teise ja järgmiste tööaastate eest
Puhkust teise ja järgmiste tööaastate eest antakse täies ulatuses tööaasta kestel vastavalt tööandja juures kehtivale puhkuste ajakavale. Poolte kokkuleppel võib puhkuste ajakava muuta. Puhkuste ajakava muutmisel tuleb määrata uus puhkuse aeg.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33686 lisas imelik
Samas võib tööandja ka vormistada puhkuse eelnevate tööaastate eest enne, et töötajal midagi 4 aasta pärast kaduma ei läheks aga kohustust selleks ei ole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • SinineS
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33692 lisas SinineS
Aga kui ma aprillis siis puhkan kõik jooksva tööaasta 28 päeva ära (mitte proportsionaalselt töötatud ajale vaid puhkan nö ette) ja pärast seda kasutan ära ja kogu eelnevate perioodide puhkuse, ning seejärel näiteks septembris panen lahkumsavalduse, olen ju tööandjale võlgu?
Kas tõesti tekitatakse tahtlikult selline võimalus?

Miks ma ikkagi arvan et jooksva tööaasta puhkust saab vormistada proportionaalselt töötatud ajale. Jah võib ka ette võtta, aga kas just PEAB?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.