kadunud töötaja

  • kristin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33717 lisas kristin
kadunud töötaja lisas kristin
töötaja, pole mitu kuud tööl käinud ega endast märku andnud! nüüd kui otsustasime TLS paragr.86 p 6 alusel vabastada, ilmus välja ja on ise nõus lahkumisavalduse kirjutama. mul küsimus, kas töötaja võib avaldusse lahkumiskuupäevaks kirjutada selle päeva, millal ta enam tööle ei ilmunud? ehk et avaldus oleks tagant järgi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • faktor
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33722 lisas faktor
Vastas faktor teemas kadunud töötaja
Postitasin ise ka probleemi samas küsimuses, küll lõpparve kinnipidamise asjus.
Mina lähtusin antud küsimuse lahendamisel käsiraamatu "Tööõigus"näidistest ja kommen-taaridest.TLS§73p3"kui töötaja on enne töölepingu lõpetamistlahkunud töölt omavoli-liselt,siis lõpetab tööandja töötajaga töölepingu päevast, mis järgnes päevale,mil töötaja töölt omavoliliselt lahkus." Taandkuupäev kantakse töölepingusse kahel juhul 1. omavolilisel lahkumisel
2.süüdimõistva kohtuotsuse jõustumisel.
Avaldust ei ole vaja võtta,sestTLS §86p6 on töösuhte lõpetamine tööandja algatusel ja piisab tööandja käskkirjast või juhatuse otsusest.TLS§118 kommentaar lubab töötaja vastutust tööandja ees kuni ühe kuu keskmise palgaga ja kui töötaja oli sõlminud tööandjaga töölepingu,mille järgi ta sai erisoodustusi(§27l2p5),siis ulatub omavolilisel lahkumisel hüvitise suurus tööandjale kolme keskmise kuupalgani.Töötaja peab vabatahtlikult tööandjale tasuma-kinni pidada palgast või lõpparvest ei ole lubatud(PaS§36).Aga mina pidasin kinni ja ei tea,kuidas edasi toimida,kuigi töötaja andis juhatuse otsusele nõusoleku kinni pidamiseks ja lahkus tööraama-tuga?!Mina arvan,et,kui töötajal midagi firmast
saada pole ja juhatus nõus on ,saab kirjutada lahkumisavalduse tagasiulatava kuupäevaga,aga kui on lõpparve välja maksta,siis ei saa ja tuleb lähtuda eelpool mainitud sätetest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • faktor
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33738 lisas faktor
Vastas faktor teemas kadunud töötaja
Võimalus on võtta töötajalt palgata puhkuse avaldus ja siis juhatuse otsustada kas §86-ga või kokkuleppel töötaja soovil.Oleneb kaua ta
firmas on töötanud,kas on olnud varem pahandusi
jne.,vallandamine vastavalt §-le.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.