Lapsehoolduspuhkus, dekreet, vanemahüvitis.

  • Tiiu segaduses
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33783 lisas Tiiu segaduses
Olen praegu lapsehoolduspuhkusel. Perre on sündimas teine laps. Laste vanusevahe on vähem kui 2,5 aastat. Kuidas ma peaksin edasi käituma, kui eelmise lapse puhul sain dekreedirahad miinimumi järgi. Kas mul oleks kasulikum nii, et peale lapse sündi hakkan kohe saama vanemahüvtist, või tuleks vahepeal veel dekreeti minna?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33785 lisas Marge
minu arust saavad dekreeti minna ainult need, kes töötavad. Kui sa oled lapsehoolduspugkusel, siis dekreeti minna sa ei saa ning ka dekreedirahasid ära riigilt oota. Sa hakkad kohe peale lapse sündi saama vanemahüvitist ettenähtud suuruses, st tähendab sinu puhul siis miinimummääras. mina olen asjast niimoodi aru saanud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tiiu segaduses
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33786 lisas Tiiu segaduses
Vastas Tiiu segaduses teemas Lapsehoolduspuhkus, dekreet, vanemahüvitis.
Mismoodi miinimumääras: kas ei ole siis vanemahüvitis sama suur, kui esime lapse puhul. kuna laste vanusevahe on ju alla 2,5 aasta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33793 lisas imelik
Marge ajab jama juttu!

Saad jääda sünnituslehele ja saad ka vanemahüvitist varasema tulu järgi kui see soodsam.

Töölt lapsehoolduspuhkusel viibiv naine, kes soovib uuesti sünnituslehele jääda, peab sünnitushüvitise saamiseks vahepeal lapsehoolduspuhkuse katkestama. Selleks tuleb esitada tööandjale avaldus lapsehoolduspuhkuse katkestamiseks. Märkides avaldusel lapsehoolduspuhkuse lõpetamise kuupäevaks rasedus- ja sünnituspuhkuse alguskuupäevale eelneva päeva, ei pea naine vahepeal tööle minema. Avaldus tuleb tööandjale esitada enne sünnituspuhkuse algust piisava ajavaruga, et tööandja jõuaks kindlustuse haigekassas õigeaegselt ära vormistada.
www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/synnitus/

Vanem ahüvitise seadusega soositakse laste järjestikuseid sünde. Kui ühe lapse eest on vanemale hüvitist makstud ning järgmine laps sünnib alla 2 ja poole aastase vahega ning arvutatud vanemahüvitis järgmise lapse kohta on väiksem kui eelmise lapse kohta, määratakse hüvitis varasemate tulude alusel.
Varasemat hüvitist saav vanem, kellel on õigus sünnitushüvitisele, saab taotleda alates lapse sünnist vanemahüvitise ja sünnitushüvitise vahe kompenseerimist.
www.sm.ee/est/pages/index.html

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tiiu segaduses
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33794 lisas Tiiu segaduses
Vastas Tiiu segaduses teemas Lapsehoolduspuhkus, dekreet, vanemahüvitis.
Ma sooviksingi seda teada, kumbapidi on mul kasulikum. Kas nii, et lõpetan lapsehoolduspuhkuse ja lähen dekreeti või nii, et hakkan kohe peale lapse sündi saama vanemahüvitist.
Eelmine kord sain dekreetrahad miinimumi järgi. Nüüd oleks siis ju samamoodi? Kas mul oleks kasulikum minna dekreeti ja siis vanemahüvitist saada, või oodata lapse sünd ja hakata kohe saama vanemahüvitist. Eelmine kord oli vanemahüvitise määr 5000.-kr/kuus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tiiu segaduses
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33795 lisas Tiiu segaduses
Vastas Tiiu segaduses teemas Lapsehoolduspuhkus, dekreet, vanemahüvitis.
Ma sooviksingi seda teada, kumbapidi on mul kasulikum, kui laps sünnib 2008. aasta veebruaris. Kas nii, et lõpetan lapsehoolduspuhkuse ja lähen dekreeti 30p. enne oletatavat sünnitustähtaega või nii, et hakkan kohe peale lapse sündi saama vanemahüvitist.
Eelmine kord sain dekreetrahad miinimumi järgi. Nüüd oleks siis ju samamoodi? vanemahüvitiseoli määr 5000.-kr/kuus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.