Tere! Palun abi palga arvutamisel. Kiire!

  • Efka
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 11 kuud tagasi #33875 lisas Efka
Töötasin ettevõttes 6.-24. august. Käisin tööl graafiku alusel 6., 7., 9., 10., 13., 14., 17., 20. ja 21. augustil. Üks tööpäev kestis 14 tundi ja 30 min! Kui lahkumisavalduse esitasin anti mulle ka tööleping, millele alla kirjutasin.

Töölepingus on kirjas:
Töötaja asub tööle täistööajaga. Tööaja kestuseks on 40 tundi nädalas. Tööaja algus on kell 7:30 ja lõpp kell 22:00. Töötajal on õigus kolmele puhkepausile a 15 min ja ühele lõunapausile a 30 min kooskõlastades need oma kaastöölistega. Puhke ja lõunapause ei arvestata tööaja sisse.

Samas puhkusepause ma ei saanud kordagi (otsene ülemus ütles, et tema on selles ettevõttes töötanud mitu aastat ja küll ei ole kuulnud sellisest asjast, et mingid pausid oleksid.) Sain ainult lõunapause võtta 30 min päevas. Kas mul võetakse nüüd 1 tund ja 15 min palka arvutades tööajast maha, nagu töölepingus kirjas on või 30 min, nagu reaalselt tööajal puhata sain?

Töölepingus on kirjas:
Töötaja palk on 9000,- krooni kalendrikuus, millele lisandub 1000,- krooni lisatasu töötamise eest õhtusel ajal (kell 18:00-22:00 vastavalt PaS. §17). Riiklikel pühadel töötatud aeg kompenseeritakse lisa vaba päevaga. Töötaja iga-aastane põhipuhkuse kestus on 28 kalendripäeva.

Palju ma palka peaksin saama ja kas ka mingit saamata jäänud puhkuse kompensatsiooni?

Tänud ette kõigile kes vastavad, olen alles noor ja töölepingute lugemise ning palga arvutamise kogemus puudub. Ei oska oma murega kuhugi pöörduda ka ja homme vaja minna tööandja juurde lõpparvet tegema… :o(

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.