vanemahüvitis

  • Triin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34022 lisas Triin
vanemahüvitis lisas Triin
Tere!
Tean et seda teemat siin palju lahatud, kuid siiski jääb see minujaoks veidike arusaamatuks.
lugesin: Õigus vanemahüvitisele algab rasedus- ja sünnituspuhkuse lõpupäevale järgnevast päevast. Kui ema ei saanud rasedus- ja sünnituspuhkust, tekib õigus vanemahüvitisele alates lapse sünnist.
Õigus vanemahüvitisele lõpeb, kui rasedus- ja sünnituspuhkusele jäämisest on täitunud 455 päeva, alates 2008. aastast 575 päeva.

kas sa siis kui olen sünnipuhkusel ära ja (järgmisest aastast on mul see kõik ees 2008), siis saan alles taotleda vanemahüvitist.
Kas siis ma siiski ei saa kõike 18 kuud või saan, peale sünnipuhkust.
sest sõbranna läks sünnipuhkusele hiljem ja 4st kuust vanemahüvitisest jäi ta ilma.
Vabandan kui segane, teema mulle uus ja ei saa päris täpselt aru kuidas seda arvestatakse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vastaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34027 lisas vastaja
Vastas vastaja teemas vanemahüvitis
Ei saagi aru, millest sa aru ei saa, kui ise juba kõik ära kirjutad? Õigus vanemahüvitisele algab nn. dekreetpuhkuse lõppedes. Alates 2008 jaan-st 575 päeva. Kui su rasedus-ja s.puhkuski algab 2008 a. nagu kirjutad, miks siis veel kahtled, et ei kuulu nende hulka?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • triin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34031 lisas triin
Vastas triin teemas vanemahüvitis
minu küsimus, et ma olen aru saanud et vastavalt lapse vanusele makstakse vanemapalka ja on ka arvamusi et peale dekreedi lõppu 18 kuud.
juhul kui esimene õige, siis ju 2,5 kuud peale sünnitust olen dekreedis ja see tähendaks, et 3st kuust emarahast jääksin ma ilma.
kumba pidi siis on?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34032 lisas imelik
Vastas imelik teemas vanemahüvitis
Vanemahüvitisele tekib õigus vahetult peale sünnituslehte või kui õigust ei olnud sünnitushüvitisele(ei käi tööl) siis alates lapse sünnist.

Ei jäänud sõbranna millegist ilma. Ja sina ka ei jää millegist ilma.
Ema kellel töökoht olemas sünnituspuhkusele jäämisel SAAB SÜNNITUSHÜVITIST ja hiljem ka vanemahüvitist.
Ema kellel töökohta pole EI SAA SÜNNITUSHÜVITIST ja hakkab vanemahüvitist saama alates lapse sünnist.

Õigus vanemahüvitisele lõpeb, kui rasedus- ja sünnituspuhkusele jäämisest on täitunud 575 päeva (alates 2008. aastast ).

Oma vanemahüvitisele õiguse lõppemise päeva saate teada, kui sisestate kalkulaatorisse rasedus- ja sünnituspuhkuse alguspäeva.
www.sm.ee/est/pages/index.html

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • birgit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34056 lisas birgit
Vastas birgit teemas vanemahüvitis
Tere! mul sellne kysimus, et kui palju on praegu miinimumpalk? et kui ma käesoleval aastal töötan ainult neli kuud ja synnitan järgmisel aastal, siis arvestatakse vanemahyvitist selle aasta keskmise järgi? ja dekreediraha on samapalju kui palk sinnamaani on olnud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34060 lisas kata
Vastas kata teemas vanemahüvitis
Nii vanemahüvistis kui dekreediraha arvestatakse eelmise kalendriaasta tulude põhjal. Sellel aastal on miinimumpalk 3600 kr bruto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.