Summeeritud töötunnid (ületunnid)

  • Ants
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34205 lisas Ants
Tere.
Olen lugenud siin foorumis et summeeritud töötundide puhul makstakse ületunnid välja perioodi lõpus e. iga 3 kuu tagant. Soovin teada et kui graafiku järgselt pean töötama 7.00-15.30 (sh. 30min lõunat) mis teeb 8 töötundi ja 15.30 selgub et oleks veel vaja 2tundi tööd teha. Kas mul on õigust nõuda nende 2 tunni eest kokkuleppelist tasu, mis makstaks välja järgmise palgaga? Kas olen valesti arusaanud kui ma ütlen et ületunnid on graafikuvälised tunnid mis ületavad graafikuga ettenähtud tööaega. Ja seda siis ka summeeritud töötundide puhul?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • e
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34212 lisas e
need ületunnid saad kätte 3 kuu lõpus või kokkuleppel järgmisel palgapäeval.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34215 lisas molly
need 2 tundi on ületunnid mis makstakse välja nagu teil kord ette näeb

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34219 lisas Kata
Ületundide eest võib tasu maksta kuni 4 kuulise summeeritud perioodi arvestuse alusel. Kindlaks määratud teie firma töösisekorra eeskirjades.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ants
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34231 lisas Ants
Probleem on siis selline, et kõik ületunnid mis tulevad makstakse välja nagu kord ette näeb ehk iga kolme kuu tagant. Kuid mina soovin saada oma ületunni tasu järgmise kuu palgaga. Ülemus ütles mulle et sellist asja ei ole olemas (väga huvitav väide muidugi :)). Kuna ületunde saab teha ainult kahe poole kokkuleppel (v.a. erandid) Siis niikaua kui mulle ületunnid järgmise kuupalgaga välja ei maksta ma keeldun nendel tingimustel ületunde tegemast. Kas siis, kui kord näeb ette et ületunni tasu makstakse välja iga kolme kuu tgant, on võimalik sõlmida ka suusõnalisi kokkuleppeid, mis ei vasta töö sisekorra eeskirjadele (seda siis ületunni välja makmise osas)?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34239 lisas molly
kõiki asju saab kokku leppida.meil näiteks makstakse ületunnid iga kuu koos palgaga, nii et ülemuse väide,et sellist asja pole olemas ei kõlba nagu.ja nagu sa ise ütlesid,et ületunde saab teha ainult poolte kokkuleppel,võid tõesti nendest keelduda

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34240 lisas .
Kui teie firmas on ette nähtud kord, et ületunnid makstakse välja iga kolme kuu järel, ja Sulle on seda korda tööle asudes tutvustatud ja Sa oled sellega nõus olnud, siis nõuda, et Sinule erandina hakataks teistmoodi arvestussüsteemi kasutama, Sa nõuda küll ei saa. Võid ainult teha tööandjale ettepaneku, kuid kui tööandja sellega nõus pole, siis nõuda pole Sul õigust. Eks nende ületundidega on nagu on, võid ju keelduda, aga eks siis tööandja otsustab, kas teil on võimalik koostööd jätkata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ants
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34245 lisas Ants
Tänan vastuste eest.
härra . kirjutas kirjutas: "Eks nende ületundidega on nagu on, võid ju keelduda, aga eks siis tööandja otsustab, kas teil on võimalik koostööd jätkata.".
Kas mitte ei selgu sellest jutust, et ikkagi ületundide tegemise üle otsustab ainult tööandja? Kui tekkib juba küsimus kas koostööd on võimalik jätkata kuna ma keeldun tegemast ületunde ei saa ju rääkida kahepoole
nõusolekust. Kas tööandja võib otsustada koostöövõimalikkusest ületundide tegemise põhjal?
Tänan veelkord vastuste eest:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kats
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34246 lisas Kats
Töö- ja puhkeajaseaduse § 7. Ületunnitöö :
(1) Ületunnitöö on töötamine üle kokkulepitud tööajanormi.
(2) Tööaja summeeritud arvestuse korral on ületunnitööks arvestusperioodi töötundide üldarvu ületavad töötunnid.
(3) Ületunnitööd võib teha poolte kokkuleppel, välja arvatud käesoleva paragrahvi lõikes 4 nimetatud juhul. Kokkuleppele mittejõudmine ei tohi kahjustada otseselt ega kaudselt töötaja olukorda.
(4) Vääramatu jõu korral on töötaja kohustatud täitma tööandja korraldust teha ületunnitööd, kui selline töö on ajutine ja tuleb teha viivitamata.
(5) Vahetustöötaja tööle ilmumata jäämise korral, kui töös ei või tekkida vaheaega, on töötaja kohustatud teatama sellest tööandjale ja jätkama tööd kui ületunnitööd, kuid mitte kauem kui neli tundi.
(6) Tööandja on kohustatud pidama ületunnitöö arvestust iga töötaja ja iga ületunnitöö juhu kohta eraldi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34248 lisas .
Ei tahtnud öelda, et ületundide üle otsustab tööandja ainuisikuliselt. Jutu mõte oli selles, et kui ületunnid osutuvad aeg-ajalt tegevuse korraldamise tõttu vajalikuks, samas aga töötaja keeldub pidevalt ületunde tegemast, siis tööandja peab ju leidma kellegi teise, kes töö ära teeb, ja selle tulemusena võib tööandjal mingi aja pärast tekkida mõte, et äkki oleks mõttekam leida sellele kohale teine inimene, kes pidevalt ei keeldu ületundidest, kui need vajalikuks osutuvad. Liiatigi, kui keeldumise põhjuseks on töötaja nõudmine muuta (ainult tema jaoks) ettevõttes kehtivat töötundide arvestamise süsteemi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.