tööandja venitas töölepingu lõpetamisega ja ei teatanud 5 päeva ette

  • Sandra
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34206 lisas Sandra
Minu tähtajaline leping lõppes, kuid tööandja ei teavitanud mind 5 päeva ette vaid hilines teatamisega 14 päeva (olen hetkel raseduspuhkusel). Samas on ta kirjalikule teatele alla pannud just selle kuupäeva, mil ta oleks pidanudki selle teatise väljastama. Mida teha? Kas nõuda hüvitist ning kas sel juhul siis oleks õigus saada seda 14 päeva (st 10 tööpäeva) eest?

Kuidas seda üldse nõuda-taotleda? Kas vaid kohtu kaudu? Vaevalt et tööandja oma viivitust/eksimust tunnistab ning poole kuu palka mulle maksta tahab!?!?

Tänades
Sandra

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sandra
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34207 lisas Sandra
Lisan veel, et raseduspuhkuse ajal jookseb tööstaaž vist ju ning selle aja eest peaks ka veel puhkusepäevi lisanduma? Selle eest ka tasu saamata..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34220 lisas Kata
Kas raseduspuhkuse all mõtled haiguslehega enne sünnitust kodus olemist? Sellisel juhul jah tuleb haiguslehel viibitud aja eest ka puhkusetasu arvestada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34222 lisas Maie
Tähtajaline tööleping lõpetatakse ettenähtud kuupäeval,vaatamata sellele,et olete haiguslehel s.t. haigusleht ei teeni puhkust peale töölepingu lõpetamist.
Jah, seaduses on ettenähtud ,et tööandja peab teatama töölepingu lõpetamisest 5 kalendripäeva ette. Minu arvamus on aga selline,et töötaja teab ju ise ka milline ta viimane tööpäev on,kas ikka peaks kohe töövaidluse kaudu raha nõudma hakkama tööandjal võib ju ka näpukas juhtuda. See oli minu arvamus. Jõudu tööle!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.