töölepingust

  • lena
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34225 lisas lena
töölepingust lisas lena
Küsisin abi finance.ee-st. Nüüd leidsin ka selle lehekülje, küsin siis ka teie arvamust.
Probleem on järgmine:
Sain esimese töötasu selles firmas. Iga tööpäev teen 1,5 tundi ületunde. Lepingu järgi on mul töötasu 7500 krooni ja see summa on ka palgalehel, millest läheb maha maksud. Küsisin, et kas mul on ju ka ületunniraha saada, aga juhataja ütles, et ei ole, et sõlmisime ju lepingu, et see 7500 sisaldab ju ületunni ja ka pühade tasusid. Käin graafiku järgi tööl. Lepingus on tõesti sellised sõnad. Kas nii ikka on õige?
Tööaeg kohta on kirjas 2 punkti:
Töötaja asub tööle täieliku tööajaga vahelduva graafiku alusel.
Tööaeg on 8 - 20.30, töötajal on ettenähtud lõunavaheaeg 30 minutit.
Minul tuli augustis töötunde kokku 16 * 12,5 = 200 tundi.
See kuu olen tööl 15 * 12,5 = 187,5 tundi
Tegelikult saan ma töölt ära kell 21 õhtul, aga nagu mina aru saan, siis see pool tundi kauem on lõunavaheaja aeg.
Töötaja põhipalk (bruto) on 7500.- krooni, mis sisaldab ka tasu õhtuse töö eest, ületunnitöö eest ja pühadetasusid.
Töötasu makstakse üks kord kuus, igale palgaarvestusajale järgneva kuu 15.ndaks kuupäevaks.
Jutt on pikk, aga ehk keegi saab lugeda ja vastata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • lena
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34226 lisas lena
Vastas lena teemas töölepingust
Läks natuke segamini, lõpus on õige nii:
Töötasu kohta on 2 punkti:
Töötaja põhipalk (bruto) on 7500.- krooni, mis sisaldab ka tasu õhtuse töö eest, ületunnitöö eest ja pühadetasusid.
Töötasu makstakse üks kord kuus, igale palgaarvestusajale järgneva kuu 15.ndaks kuupäevaks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34227 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas töölepingust
Augustis oli 22 tööpäeva x 8 TT = 176 tt. Ületunde seega 24 tt.
Sept. on 20 tööpäeva x 8 tundi, saame antud kuu normtöötunnid ehk 160tt. Sõnagi ei ole juttu summeeritud tööaja arvestusest. Töölepingus kokkulepitud kuupalk saab sisaldada küll õhtu-ja öötöö eest lisatasu, mitte aga ületunnitööd. See tuleb tööandjal ikka lisaks maksta.
Miks Sa sellisele lepingule alla kirjutasid? Lepingut ühepoolselt muuta ei ole võimlik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Marje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34229 lisas Marje
Vastas Marje teemas töölepingust
Selle lepingu punktid on seadusega vastuolus, uuri tööinspektsioonist järele, mida nemad soovitavad. Vaata www.ti.ee/?page=120 sellelt lehelt, vastavad ka telefoni ja meili teel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.