haigushüvitis

  • piia
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34303 lisas piia
haigushüvitis lisas piia
lugu järgmine.olin haiguslehel ja ootasin haigushüvitist kuu aega aga seda ei tulnud.tegin järelepärimise haigekassale ja sealt vastati et haigusleht ei kuulu hüvitamisele kuna sel perioodil ravikindlustus puudus.asja uurides selguski mulle uudis et ravikindlustuse on tööandja sõlminud pärast seda kui on esitatud haigusleht.eelmisel aastal vahetasin töökohta,4kuud aasta lõpust töötasin uues kohas/üks omanik aga kaks erineva nimega firmat/ühe firma nimeall ja aastaalgusest töötan küll samas firmas aga teise firma nime all ning tuleb välja et kuni praeguseni töötasin seal siis kindlustuseta.tööandja hüvitas mulle nüüd haiguslehe aga ainult selle eelmise aasta temajuures töötatud perioodi silmas pidades mitte arvestades terve aasta sotsiaalmaksu .kas ta toimis õieti.Ise arvan ikka et hüvitist oleks pidanud saama terve aasta sots.maksu pealt.loodan et saate aru .mida ma kirjutasin palun abi ette tänades.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 10 kuud tagasi #34305 lisas imelik
Vastas imelik teemas haigushüvitis
Ei toimind tööandja õigesti.

Juhul, kui tööandja on jätnud inimesele kindlustuskaitse tekitamata ja tal oleks olnud õigus saada ravikindlustushüvitist, peab tööandja kindlustuskaitset taotlejale hüvitama ravikindlustushüvitiste saamata jäämisest kogu tekkinud kahju (RaKS § 14).

võimalused:
1. Säilitada hetke töötasu
2. Arvestada haigushüvitis eelneva aasta(2006) sots.maksuga maksustatud tulude alusel nii nagu teeb seda haigekassa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.