Rahatrahv distsiplinaarkaristuse korras

  • ando
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34512 lisas ando
Tere! Palun selgitage, kuidas saab töötaja palgast kinni pidada distsiplinaarkasritusega määratud trahvi (Töötajate distsiplinaarvastutuse seadus § 3 lg 2), kui Palgaseaduse § 36 sätestab, et töötaja palgast võib ilma tema nõusolekuta seadusega ettenähtud alusel, korras ja ulatuses kinni pidada vaid
seadusega kehtestatud makse, sh täitemenetluse seadustikus ettenähtud täitedokumentides märgitud summasid, tasu väljatöötamata puhkusepäevade eest töölepingu lõpetamisel enne selle tööaasta lõppu, mille arvel töötaja juba oli puhkuse saanud.
Tööandja võib töötaja palgast kinni pidada tööandjale tähtajaks tagastamata avansse, töötajale arvutusvea tõttu liigselt makstud summasid ja töötaja eelneval kirjalikul nõusolekul töötaja poolt tööandjale tekitatud kahju hüvitamise summasid.

Mismoodi eelpool nimetatud kinnipidamist ikkagi teostada?

Ma ei ole raamatupidaja, ega personalitöötaja. St, mul ei ole vajadust sellist kinnipidamist teostada, tekkis lihtsalt arusaamatus kahe seaduse vahel.

Tänan ette!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34517 lisas Sirje
Distsipl. karistus tehakse töötajale teatavaks kirjalikult ehk siis töötaja annab allkirja, et on karistuse otsusest teadlik ja karustusega (rahatrahviga) nõus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • virsik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34518 lisas virsik
Distsiplinaarkaristusest e. rahatrahvi määramisest teadasaamine ja selle allkirjaga kinnitamine (olen tutvunud/kätte saanud) ei anna veel tööandjale õigust teha seda kinnipidamist töötaja palgast.

Üks lahendus on tunnustada õigust kohtus ja siis kohtuotsuse alusel näiteks saaks seda teha.

Palgaseadus kaitseb töötajat tööandja omavoli eest.

Ma tean situatsiooni, kus tööandja saatis töötajale koju tähitud kirjaga distsiplinaarkaristuse trahvi teate, mille alusel ta tegi töötaja palgast kinnipidamise. Töötaja kaebas TVK-sse, kus otsustati, et tööandjal ei olnud õigus teostada sellist kinnipidamist.
Tööandja ei ole karistust määrav organ. Tööandjaga võib sõlmida kokkuleppeid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • virsik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34519 lisas virsik
Kui töötaja kirjutab ise sellise dokumendi, kus ta on nõus, et tööandja tema palgast kinnipidamisi teeb, on selline kokkulepe seaduslik. Kui ta ei ole kinnipidamisega nõus, ei tohi tööandja tema palgast kinnipidamisi teha.

No näiteks, töötaja kinnitab allkirjaga vaid seda, et on saanud kätte distsiplinaarkaristuse teate.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34520 lisas imelik
virsik, loe enne vastamist ka seadus läbi.

Kui dis.karistus on nõuetekohaselt vormistatud ja töötajale allkirja vastu teatavaks tehtud siis on karistus ka määratud ja tööandjal õigus teha palgast kinnipidamine(vastavalt nõuetele), rahatrahv ei jää tööandjale vaid kantakse üle riigieelarve tuludesse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • virsik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34530 lisas virsik
Nii see on, et kinnipeetud raha kantakse üle riigieelarve tuludesse. Ma tõlgendasin asja selliselt, et ilma kohtu tunnustuseta ei ole ühegi trahvi kinnipidamine palgast õigustatud, va töötaja kokkuleppel. Ju siis on mu tõlgendus vale.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.