puhkus peale lapsehoolduspuhkust

  • el
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34538 lisas el
Hiljuti lõppes mul lapsehoolduspuhkus ning vahetult vormistasin korraliku puhkuse kestvusega 21 kalendripäeva.
Minu põhipalk on 5600 kr, palju ma peaksin kätte saama arvestades seda, et ma selle hekteni 2 aasta jooksul pole neilt palka saanud? Kuulsin mingist koefitsiendist, mida sel juhul peaks nagu rakendama, on see nii? Kui kellelgi jätkub viitsimist, ehk ütleb, mis on see summa, mida ma kätte peaksin kätte saama? Pensionikindlustust mul ei ole.
Tänan ette.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34545 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkus peale lapsehoolduspuhkust
Mis aastal said viimati töötasu?
Vahetult tähendab sul ikka, et kohe järgneval päeval peale lapsehoolduspuhkust?

Puhkusetasu arvestamisel tuleb jah (neile kellele pole enam kui 12 kuud palka makstud)korrigeerida palgamäära alammäära muutumise indeksiga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • el
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34549 lisas el
viimati sain neilt töötasu 2005.a. Ning palusin esitada puhkus kohe peale LHP lõppemist. Vahepeal tekkis veel üks teine küsimus: palusin esitada 28 kp. puhkust, puhkustegraafikus mind ei ole. Üldstaaži on mul ettevõttes ca 5 aastat. Mulle keelduti terve puhkuse andmast, anti ainult osa sellest, põhjendades sellega, et ülejäänu ei ole mul veel teenitud. Kuidas aga lood sellega, et puhkuseseaduse kohaselt pärast LHP peavad nad esitama mulle puhkust täies ulatuses (seda juba esimesel tööaastal, järelikult ka minul see õigus olemas, eksju? või tõlgendan ma seadust natuke valesti?)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34550 lisas kata
Kui sa enne sünnituspuhkusele minekut ei saanud puhkust järgmise tööaasta eest ette, siis on sul õigus peale lapsehoolduspuhkust välja võtta kogu tööaasta puhkus.

Puhkuseseadus
§ 16. Puhkuse andmine töötajale sobival ajal

Töötaja soovitud ajal on tööandja kohustatud andma puhkust:
1) naisele vahetult enne ja pärast rasedus- ja sünnituspuhkust või vahetult pärast lapsehoolduspuhkust;

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34552 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkus peale lapsehoolduspuhkust
3600/2690=1,34
1,34*5600=7504

7504/30(kui puhkus algas sept.-s)=250,13*21=5252,75 puhkusetasu

7504/31(kui puhkus algas okt.-s)=242,06*21=5083,25 puhkusetasu

Tööandjal võib õigus olla, sest see täispuhkuse õiguse ette saamine oleneb tööaasta algusest ja lõpust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • el
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34561 lisas el
aitäh, imelik, oled tõesti proffi:)
Kui aga maksti mulle puhkusetasu valesti e. vähem, kui pidin tegelikult sama. Kas seda tõlgendatakse, kui puhkusetasu arvestamise korra rikkumist?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34562 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkus peale lapsehoolduspuhkust
Puhkuseraha vähem(osalist) maksmist loetakse puhkusetasu maksmisega viivitamiseks, mille eest võib töötaja nõuda puhkuse pikendamist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.