lapsehoolduspuhkus ja firma pankrott

  • karmel
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34699 lisas karmel
probleem selline, et olen aastast 2001 käinud tööl firmas kuni praeguseni kuid aastal 2004 jäin lapsehoolduspukusele täitsin kõik vajalikud paberid kõik oli ok, nüüd lõpetasin 2007 a augustis lapse puhkuse ära ja kohe kirjutasin uue lapsehoolduspuhkuse avalduse kuna sündis teine laps, seega olen ma praegu lapsehoolduspuhkusel ametlikult oleks see lapse 3 aastaseks saamiseni. Kuid siis kui ma seda avaldust kirjutasin öeldi et firma läheb vist pankrotti, mind see ei heidutanud tegin avalduse( lapsehoolduspuhkusele jäämiseks) ja andsin raamatupidajale. Firma l siis oligi kohus ja kuulutati välja pankrott. kõik töötajad said koondusrahasid või nii nimetatud hüvitist, kuid mina ei saanud, sest helistades pankrotihaldurile ja rääkides ära oma loo et ma ka seal töötan ja praegu lapsepukusel olen, ütles ta et tema pole sellist olukorda varem kohanud jne.Minu soov oleks teada saada et kui firmale kuulutati pankrott ja kõik said hüvitist, siis tegelt kas mitte minule ei peaks ka seda teatama pankrotihaldur (et näe selline olukord on ja firma läks pankrotti jne) ja seölgitama mis edasi saab nendest kes lapsepuhkusel olid, ja kas mina peaksin ka hüvitist saama kui selline sündmus aset leidis ja mitme kuu eest kui asstast 2001 olen ametlikult seal firmas tööl.kelle poole peaksin pöörduma kui pankrotihaldur sellest asjast ei oska mulle midagi rääkida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tundja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34710 lisas tundja
kahju, et meil sellised haldurid on...
alustame sellest, et töölepingu lõpetamine antud juhul, toimub § 86 p 2 alusel, halduril on õigust töölepinguid lõpetada ilma etteteatamiseta, hüvitist maksab töötukassa antud juhul on 6 aastat, mis annab sulle õigust 3-kuulise hüvitisele brutopalgas- ja see on ka maksimum, mida nad maksavad, kui inimesel on õigust suuremale hüvitisele peab ta üldjärejekorras pankotimenetluse käigus, summa arvutuseks võetakse kas sinu viimane palk indekseerimisega või eestis keskmise palga järgi, töötukassas seletavad kõike. Samas on sinuga võmalik TL lõpetada ainult siis, kui sa teed avalduse lapsehoolduspuhkuse katkestamise kohta, TL lõpetatakse ka ainult tööinspektori nõusolekul. soovitan võtta ühendust töötukassaga ja uuesti halduriga, seletades

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.