puhkuse pikendamise nõue

  • el
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34718 lisas el
Esitasin puhkusel olles tööandjale avalduse, kus palusin pikendada oma põhipuhkus puhkusetasu ülekandmisega viivitatud päevade võrra. Kuna puhkusetasu on seni ülekandmata ei kirjutanudki ma avalduses ka täpset päevade arvu. Kuna mingit reaktsiooni tööandjalt pole puhkuse lõppedes minuni jõudnud jäingi lihtsalt pikendatud puhkusele. Nüüd tuli tööandjalt kiri, et mu avaldus pole korrektselt vormistatud (ei tea, millist ebakorrektsust ma küll seal kirjutanud olen). Ilmselt ei soovigi või ei tea tööandja, kuidas seda vormistada saab. Ühesõnaga nõuab minult veel mingit korrektset avaldust. Kuna ettevõttes pole mingit sellist malli kehtestatud, ei tea ma kuidas ma ikka saaks tema soovi rahuldada.
Ühesõnaga, kui minu vastav soov jõudis kenasti tööandjani, ei ole tal ju õigust mulle seda puhkust esitamata jätta, kuna ise rikkusid seadust ja ei kandnud õiges suuruses puhkusetasu seaduse sätestatud ajal.
On see ikka nii? Tahaks teie kinnitust või põhjendust, miks see nii ei ole...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34719 lisas imelik

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tundja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 9 kuud tagasi #34721 lisas tundja
Vastas tundja teemas puhkuse pikendamise nõue
§ 24. Puhkusetasu maksmine

(1) Puhkusetasu makstakse täies ulatuses hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust.

(2) Töötaja, kellele ei makstud puhkusetasu käesoleva paragrahvi lõigetes 1 või 3 ettenähtud ajal, võib nõuda puhkuse pikendamist puhkusetasu maksmisega viivitatud aja võrra.

to el, sul on õigus, ühtki seadus ei sätesta taoliste avalduste kirjujtamisreegleid, kui soov nõuda puhkuse pikendamist seoses puhkusetasu venitamisega oli avaldatud selgelt siis ei ole tal mingit õigust veel midagi nõuda, nüüd rahulikult arvuta oma puhkusepäevi ja tuöe ilusti tööle, kui pikendatud puhkuseraha ei maksa -päärdu töövaidluskonisjoni poole

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.