Töövõimetuspension

  • Kädi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 8 kuud tagasi #34977 lisas Kädi
Töövõimetuspension lisas Kädi
Mulle on määratud töövõimetus 60% ja siit küsimused: kas võin töötada nn. täiskohaga, kas minu tööaeg võib olla päevas 8 tundi? Probleem selles, et ülemuse väitel tohin töötada vaid 6 tundi päevas! Kuna saan oma töötempot ise reguleerida ,siis töötan 8 tundi päevas, kuid ülemus maksab ainult 6 tunni eest! 60% määramisel ei fikseeritud dokumentides minu tööaja pikkust. Palun selgitage ja näidake ära ka seadused ,mis seda reguleerivad, et saaksin ülemusega väidelda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 8 kuud tagasi #34981 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töövõimetuspension
% ei määra tööaja pikkust.
Kui töölepingus teil kokkulepitud täistööajas töötamine siis nii ongi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Anna
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 8 kuud tagasi #35194 lisas Anna
Vastas Anna teemas Töövõimetuspension
Töövõimetus tähendab sinu tööandjale, et sinu puhkus on sellest hetkest 35 päeva, mitte 28 nagu varem + 3päeva laste pealt(kui sul neid on).Alus PUHKUSESEADUS § 9. Põhipuhkus 2) Pikendatud põhipuhkust antakse:
2) isikutele, kellele on määratud töövõimetuspension või rahvapension töövõimetuse alusel vastavalt riikliku pensionikindlustuse seadusele (RT I 1998, 64/65, 1009; 2001, 9, 42), 35 kalendripäeva;

Kuid tööaeg on kokkuleppeline. Võid töötada nii 8 tundi, kui ka vähem. Kui sa siiski töötad 8 tundi, siis tuleb ka maksta 8 tunni eest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • h
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 8 kuud tagasi #35196 lisas h
Vastas h teemas Töövõimetuspension
Tööandja ei peagi teadma,kui inimene on invaliid- puudub teatamise kohustus. Sel juhul saab puhkust ainult 28 kp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.