lapsehoolduspuhkus,dekreet,emapalk

  • Egle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 8 kuud tagasi #35039 lisas Egle
Kirjutan,kuna tekkis küsimusi.
Nimelt olen hetkel lapsehoolduspuhkusel ja jaanuaris 14 sünnib uus laps,laste vahe on väiksem kui 2,5 aastat,kas on mõtekas võtta ennast dekreeti,kui 2006 aastal olin tööl?Kui võtan end dekreeti,kas esimese lapse emapalk jookseb edasi kuni teise lapse sünnini?Kui end dekreeti võtan kas siis emapalk arvestatakse ka ümber või jääb samaks mis esimese lapse eest makstakse?Ja kas on võimalik saamata jääv emapalk kuidagi välja taotleda?Miks ei maksta mõlema lapse emapalka emale,kuna mõlemal lapsel on ju vajadused eriti kui on nii väike vanuse vahe?Ma ei saa aru kuidas riik soodustab sellise seadusega järjestikust laste sündi!?Mis hetkest hakkatakse igakuist emapalka arvestama,kas dekreedi alguspäevast või dekreedi lõpupäeval järgnevast päevast?Miks hakkavad emapalk ja dekreet ühel ja samal päeval jooksma,kui makstakse ainult dekreeti?Miks saavad töötavad emad lastega vähem kodus olla kui need emad kes pole tööl üldse käinud?Mina olen seadusest niimoodi aru saanud,et dekreet ja emapalk hakkavad koos jooksa ja seega kaotab töötav ema lapsega koosolemise ajast 4,5 kuud (dekreedi pikkus) samas kui mitte töötav ema saab lapsega kodus olla uue seaduse järgi 18 kuud (vist).Kas soositakse siis hoopis neid,kes tööl pole üldse käinud?
Igatahes loodan saada konkreetseid ja kõigile arusaadavaid vastuseid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.