Ületunnitöö

  • Hennu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 8 kuud tagasi #35072 lisas Hennu
Ületunnitöö lisas Hennu
Tere Töötan poole kohaga,so ca 2 nädalat kuus. Paarimees töötab teised 2 nädalat.
1.Kui paarimees nüüd haige on ja mina teda asendan, kas mul tekkivad ületunnid?
2.Kui ületunnid tekkivad kuidas neid tasustatakse, vaba päevi mulle nagu näete anda ei saa

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Marko T.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 8 kuud tagasi #35079 lisas Marko T.
Vastas Marko T. teemas Ületunnitöö
Kas poole kohaga töötamise all pead silmas töötamist osalise tööajaga, koormusega 0,5?
Kui nii, siis kõik, mis sellest koormusest üle läheb kuuluvad ületundidena tasustamisele.
(oma koormuse saad kätte arvestades kalendri alusel normtunnid ning jagades need kahega - see on sinu normtundide määr). Küll aga ei pruugi tööandja sulle iga kuu lõppedes neid ületunde välja maksta, sest tööandja võib ületundide arvestust pidada ka pikema perioodi alusel kui seda on 1 kalendrikuu (mis sisuliselt on tööandjale sageli majanduslikult soodsam). Et oma olukorras selgusele jõuda - suhtle oma tööandjaga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MM
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 8 kuud tagasi #35081 lisas MM
Vastas MM teemas Ületunnitöö
Töölepingus või ettevõtte töösisekorra eeskirjas peab olema kirjas kui on summeeritud tööaeg. Kui ei ole, siis on need tunnid ületunnid ja kui vabu päevi anda ei saa, siis hüvitatakse need rahaliselt.Ületunnitöö tasu on 50% tunnipalgast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.