Koondamine

  • Kaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 8 kuud tagasi #35210 lisas Kaja
Koondamine lisas Kaja
Olen 17.maist peatatud töölepinguga (koos korralise puhkusega 42 p.) s.t. palgata puhkusel vabatahtlikult omal soovil (töökohal kap. rem.), kuid nüüd läheb see töökoht koondamisele. Tean, et sel kohal tuleb mulle 3 kuud (üle 5-a tööl) ette teatada, tean, et sel juhul on koondamistasu 3 kuu tasu. Kuidas minu puhul toimub koondamistasu, kus ma olen nov. lõpuni 6 kuud palgata puhkusel olnud ja millised on minu võimalused, kui ma ei ole nõus koondamisteate saamisel teisel töökohal töötama, mis ei vasta minu erialale. Millised on minu õigused?
Kaja

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MM
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 8 kuud tagasi #35212 lisas MM
Vastas MM teemas Koondamine
Töölepingu lõpetamine tööandja algatusel ei ole lubatud:
töötaja puhkusel, sealhulgas lapsehooldus- ja palgata puhkusel. Koondamistasu saad jah kolme kuu keskmise palga ulatuses. Kui dets. lähed uuesti tööle ja siis saad koondamisteate, peaksid ju veel töötama 3 kuud. Siis arvutataksegi keskmine palk nende 3 kuu järgi. Kui aga ei teatata 3 kuud ette, siis on tööandja kohustatud maksma töötajale hüvitust keskmise päevapalga ulatuses iga tööpäeva eest, mille võrra töölepingu lõpetamisest vähem ette teatati.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 8 kuud tagasi #35216 lisas Kaja
Vastas Kaja teemas Koondamine
Aitäh MM-le!
Selles osas on kõik selge, kuid ma tahan olla juriidiliselt ja moraalselt ette valmistatud, mis toimub minuga, kui ma ei võta teistsugust tööd vastu, mis ei ole minu erialane selleks 3-ks kuuks enne koondamise tähtaega. Kas on veel mingi võimalus tööandjal minu jaoks või on mul vähema ette teatamise korral saada võimalik 3+3 (keskmine ja koondamine) tasu?
Kuna kogu asutuses toimus kap. rem. ja selle käigus selgus, seda struktuurüksust asutuses ikkagi ei ole kasulik remontida ja see likvideeritakse, siis on see minu töökoha koondamine täiesti kindel - mul on see juhatajaga mitteametlikult selgeks räägitud, kuid mitte veel seaduslik pool.
Kaja

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MM
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 8 kuud tagasi #35218 lisas MM
Vastas MM teemas Koondamine
Ei pea uut töökohta vastu võtma. Kui koondatakse päeva pealt, siis saab jah 3kuu koondamistasu+ hüvitust keskmise päevapalga ulatuses iga tööpäeva eest, mille võrra töölepingu lõpetamisest vähem ette teatati. Keskmise palga arvutamiseks võetakse siis uus 6kuuline periood.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 8 kuud tagasi #35219 lisas Kaja
Vastas Kaja teemas Koondamine
Tänan jälle MM-i!
Küsin veel, kas saab mind sundida hoopis ette teatatud ajaks uuesti palgata puhkusele minema. Siiani ma olen teinud seda vabatahtlikult. Või teine variant - suuliselt tean, et koondamine toimub, kuid selle üksuse likvideerimine ei käi ka nii kiiresti. Tegemist on lasteasutuse basseiniga. (vajab hoolekogu kinnitust, HO kiniitust jne). Minu ametlik vestlus juhatajaga toimub palgata puhkuse viimasel päeval, 30.nov. Mis siis saab, kui tal veel pole likvideerimise pabereid käes?
Kaja

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MM
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 8 kuud tagasi #35222 lisas MM
Vastas MM teemas Koondamine
Palgata puhkusele ei saa tööandja sundida jääma.Kui töökoht on alles aga tööd teha ei saa, läheb see vist tööseisaku alla. Sellisel juhul on tööandjal õigus töötaja ajutiselt üleviia teisele tööle millega töötaja toime tuleb. Tuleb tagada endise töö keskmine palk.
Kuid kui on teada, et see koht läheb kindlalt koondamisele,kas siis seda saab tööseisakuks nimetada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 8 kuud tagasi #35225 lisas Kaja
Vastas Kaja teemas Koondamine
Tänan veelkord MM-i!
Enne kui ma kirjutama asusin, uurisin veelkord töölepingu seadust ja jõudsin uuesti selleni, et peangi ära kuulama teise (tööandja) poole, võibolla lähebki niimoodi, et ta lõpetab töölepingu koheselt, mida seadus ei keela ja maksabki selle 3k+3k (s.o. lühidalt öeldes), et sõbralikult see asi lõpetada. Ma olen asutusele nagunii palgafondi sama summa ulatuses palgata puhkustega vabatahtlikult kokku hoidnud.Ainult ma pean igaks juhuks seaduste osas teadlik olema.
Kaja

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.