asutuse likvideerimine

  • Doome
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 7 kuud tagasi #35342 lisas Doome
nimelt likvideeritakse peagi asutus, kus ma töötan. Lugesin et selleks on ka eraldi lahendus ja mind koondatase, kui just ise avaldust ei kirjuta.
Seega peaks saama 2 kuu keskmise palga?
Kui suur on võimalus et sedasi ka tehakse?
Või otsitakse mingi kiirem lahendus, et mind vallanada ja siis pääseda koondamisest. (on kellegil kogemust)

Olen viimased 2 kuud töödanud 0,5 koormusega.
Mis ajapealt arvestatakse mul see 2 kuu keskmine?


tänud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 7 kuud tagasi #35359 lisas imelik
Vastas imelik teemas asutuse likvideerimine
Etteteatamine ka tähis.
TLS §87. Töötajale töölepingu lõpetamisest etteteatamine ja põhjendamine
(1) Töölepingu lõpetamisest on tööandja kohustatud töötajale kirjalikult ette teatama:
1) ettevõtte, asutuse või muu organisatsiooni likvideerimisel - mitte vähem kui kaks kuud;
(1`) Kirjalikus teates töölepingu lõpetamise kohta on tööandja kohustatud põhjendama töölepingu lõpetamise vajadust.
(2) Käesoleva paragrahvi 1. ja 5. lõikes ettenähtud tähtaegade mittejärgimisel on tööandja kohustatud maksma töötajale hüvitust keskmise päevapalga ulatuses iga tööpäeva eest, mille võrra töölepingu lõpetamisest vähem ette teatati. Mainitud hüvituse maksmine ei vabasta tööandjat kohustusest maksta töötajale § 90 1.lõikes ettenähtud hüvitust.

Koondamishüvituse suurus ka kahe-nelja kuu keskmise palga ulatuses olenevalt tööstaažist TLS § 90.

Keskmine palk arvestatakse arvutamise vajaduse tekke kuule eelnenud kuue kalendrikuu jooksul töötaja teenitud palga kogusummast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.