Tööandja eirab seadust

  • rase
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 7 kuud tagasi #35533 lisas rase
Olen 5.kuud rase ja selg on haige. Viisin tööandjale tõendi et saada hommikusi töötunde(füsioloogiliselt sobivam). Tööandja väitis et tal pole anda,kuigi oleks võimalik,kõik oleme graafiku alusel tööl. Sammuti ei loe ka see et rase ei tohi töötada üle 8 h päevas ja peale kella 22. Mis ma peaks siis edasi tegema? Ajutiselt kergemale tööle üleviimine ei ole kasulik. Kas pöörduda töökaitsesse ? mis võimalusi veel on?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 7 kuud tagasi #35539 lisas imelik
Vastas imelik teemas Tööandja eirab seadust
Mis tõendi sa viisid?
Tundub, et arsti poolse kergemale tööle üleviimise otsuse ikkagi aga samas ise räägid pole sulle kasulik. Mida tahad siis?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • rase
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 7 kuud tagasi #35545 lisas rase
Vastas rase teemas Tööandja eirab seadust
On 2 erinevat tõendit, üks on see mis kergendab antud tööd(mul siis oli seal et hommikused töötunnid) ja teine mille korral viiakse üle teisele,kergemale,tööle!! Viimase korral vormistatakse ka haigusleht.Esimese tõendi korral käib inimene tööl edasi, teise korral võib aga kergema töö puudumisel, kui inspektor on loa andnud,koju jääda.
Nii, nagu ma juba varem seletasin siis ei saanud ma neid kergendavaid tingimusi, sammuti pean ka töötama mõnikord 11h päevas ja 23ni öösel(mis aga ei ole seadusega lubatud aga juhataja sellest välja ei tee)
On võimalus võtta nüüd see teine tõend e siis ajutiselt kergemale tööle üleviimine,paraku aga poleks see kasulik mulle, kuna palga keskmine pole teab mis suur - seega ma ei tahaks seda võtta, kui just muud üle ei jää!
Äkki annab mingi muud moodi asju lahendada, kusjuures juhataja vastu ei taha mulle tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 7 kuud tagasi #35547 lisas kata
Vastas kata teemas Tööandja eirab seadust
Kui tööandja tõestab tööinspektsioonile ära, et tal ei ole võimalik sind tööle rakendada vaid hommikupoolikuti, annab TI nõusoleku kergema töö puudumise kohta ja sina pead koju jääma.
Antud juhul ei saa rääkida sellest, kuidas sulle kasulikum on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.