Töötasu vähendamine - kas see on ikka seaduslik?

  • MAMMUT
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 7 kuud tagasi #35616 lisas MAMMUT
Kuidas käituda, kui tööandja rikub suusõnalist kokkulepet? Nimelt siis teema selline - tööle asudes 08.2006 pandi töölepingusse kirja neto palk (lepingusse kirjalikult ka märgitud, et netona)7000 põhipalgana + boonus. Kevadel tõsteti palka suusõnaliselt 1000 krooni, seega netona 8000 põhipalk + boonus. Selline kokkulepe kehtis kuni septembri palga kättesaamiseni, kuid oktoobri eest arvestati 7500 põhjendusega, et läbimüük oli liiga väike ning novembri eest 7000 krooni. Boonust me nagunii ju ei saanud, siis milleks kärpida põhipalka ja seda ettetatamata. Töökaaslasel olukord veelgi hullem, tal on töölepingus kirjas palk netona 4000 krooni ja selle ta novembri eest ka sai - seega poole väiksem palk, kui tööle asudes. NALJANUMBER JU, töötad üle aasta 8000 + boonus palgaga ja äkki saad hoopis 4000 krooni palka. Kas keegi oskab aidata, mida edasi teha või kuhu tuleks pöörduda sellise PROBLEEMIGA?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 7 kuud tagasi #35618 lisas Maie
Töölepingus peab olema bruto palk seda esiteks ja teiseks on see selline segadus,et ilmselt aitab ainult tööinspektsioonist nõu küsimine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MAMMUT
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 7 kuud tagasi #35619 lisas MAMMUT
Tänan nõuande eest. Olen sellest teadlik, et lepingusse pannakse bruto, kuid sel hetkel ei hakanud selle üle vaidlema. Kui kokkulepe oli, et 7000 kätte ja see oli ka lepingusse nii märgitud, siis ei tekitanud sellest probleemi.
Kas tööinspektsioonist saab ka telefonitsi nõu küsida või paen ma selleks kohale minema (kui ma ei eksi, siis minu teada nad telefonitsi ei konsulteeri)?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 7 kuud tagasi #35620 lisas imelik
Infotelefoni vastuvõtt: 626 9435
esmaspäev, kolmapäev ja reede 10:00-12:00
www.ti.ee/index.php?page=120&

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.